ReHu

Máte zkušenosti s w.w.levné-tonery.com?

Přišla mi nová náplň do tiskárny a nějak netiskne.
2 výtisky velmi slabě – neččitelné, pak už čisté stránky.
Doplňuji:
Laserová.
Co to je za nápad min. 20 znaků, když to není potřeba.

Nejlepší odpověď
Hlada

Jedna vlaštovka jaro nedělá. I kdyby byla kazeta vadná, neznamená to, že je vadná celá firma.
Co je to za kazetu? Jestli je i s válcem, tak tam je mezi nárdržkou a válcem pásek, který je nutné vytáhnout. Pak je dobré kazetou zatřepat, aby se prášek uvolnil. Promíchání prášku taky pomůže několikeré zapnutí a vypnutí tiskárny.

Další odpovědi
Roman71

Je inkoustová? Pokud ano, řešil jsem to tak, že jsem si vzal plastový kelímek od jogurtu, na dno nalil tak 5mm Ironu a ponořil trysky. Do druhého dne se trysky pročistí a cartidge opět tiskne.
Doplňuji:
Pomohlo to i v době, kdy jsem inkoustovou tiskárnu nechal stát třeba čtrnáct dní a pak nastal problém s prázdnými stránkami :)

gecco

Zejména do ´lepších´ laserovek nedoporučuju alternativní tonery…
Z poslední doby – úspora na toneru cca 4 × 500,– Kč → výměna fotoválců za 4.800,–…
No – já to nedoporučuju ani u lepších inkoustů – u tiskáren za litr je to fuk…
😉

McArthur

Nepřímo zkušenost mám. Tiskárna letěla do šrotu díky zaměněnému čipu na cartridgi.

Doporučil bych si otestovat jednu značku alternativních náplní a té se držet. Nehledat nutně nejlevnější náplně, protože výsledek bývá, že jsou nejdražší.

U barevných laserových tiskáren bych doporučoval originály. Je to sice pekelně drahé, ale jak píše gecco, úspora na levné náplni se rovná ztrátě na fotoválci, který je podstatně dražší.

Pro majitele inkoustovek jsem vypozoroval, že Canon zřejmě dokáže rozlišit originální náplně od neoriginálních. Pokud někdo kupuje originály PGI520/CLI521, PGI525/CLI526 a další novější náplně s podobnou konstrukcí, tiskárna vydrží. Pokud si tam ale nacpe neoriginály, obvykle se po druhém roce provozu poroučí do šrotu. U nejlevnějších modelů je to jedno, ale u těch dražších se vyplatí investice do originálů.

Aneb jak řekl můj kamarád: „Když chce pán opičku, musí mít na banány.“

ReHu

Zmátlo mě, že se 2 stránky vytiskly. I když velmi bídně.

ReHu

Hlada > děkuji. Bylo to tím páskem. Příště už budu vědět.

Roman71

ReHu, u laserové tiskárny je to jedno. Může stát na stole třeba půl roku a měla by normálně tisknout. Nesejde na tom, jestli vytiskne byť jen dva řádky textu, měla by fungovat tak jako tak. Ale jak tu bylo zmíněno, a to se mi stalo taky u tiskárny HP Laser Jet, zapomněl jsem na pásek, který uzavírá vstup prášku na válce. Divil jsem se tomu, že mi lezou z tiskárny čisté papíry.
Většinou ten pásek bývá označen někde na boku takovým krátkým praporkem oranžové nebo bílé barvy. Po vytažení pásku by mělo být vše v pohodě.

Roman71

Jinak já toner objednávám zde: http://www.to­ner4you.cz