Avatar uživatele
marci1

Máte zkušenosti s tzv. hypnoporodem?

Vévodkyně Kate tak rodila všechny tři děti. Zajímalo by mě, jak to vlastně probíhá. 🙂

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Klaproth, Anikitos před 2193 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Cílem je vlastně jen přesvědčit hlavu, že všechno proběhne dobře a není čeho se bát. To, čemu žádná maminka neuvěří jen díky tomu, že jí to takhle řeknete. Musíte na ní oklikou přes obrovskou sbírku motivačních citátů, babských mouder. Vyrobit dostatečně konzistentní a robustní psychologické opozitum všem těm článkům, které nervózní maminy v průběhu těhotenství pročítají o možných komplikacích a nelidském utrpení při porodu.

Cílem je vlastně zaměstnat maminu pozitivním myšlením, aby na to posilování strachu neměla tolik prostoru.

Medicínsky to zřejmě neznamená vůbec nic, spadá to spíš do oblasti psychologie.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Taky by mě to zajímalo, nikdy jsem nedostal příležitost to vyzkoušet 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

To neznám, ale zní to nějak jako stav, kdy tady MOC DLOUHO nedostanu ŽÁDNOU odpověď na dotaz! ;=p

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
xxx3

ge0rge: Je to celkem hezky napsané, jen bych dodal, že to pozitivní myšlení a celková uvolněnost se může kladně odrazit i na samotném průběhu porodu. Ono to ostatně platí i v jiných oblastech – tělo vystresovaného člověka reaguje nezřídka jinak. Pozitivní nálada má pak značný vliv i na zotavování po nemocech a úrazech.

před 2193 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví