marci1

Máte zkušenosti s tzv. hypnoporodem?

Vévodkyně Kate tak rodila všechny tři děti. Zajímalo by mě, jak to vlastně probíhá. 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Cílem je vlastně jen přesvědčit hlavu, že všechno proběhne dobře a není čeho se bát. To, čemu žádná maminka neuvěří jen díky tomu, že jí to takhle řeknete. Musíte na ní oklikou přes obrovskou sbírku motivačních citátů, babských mouder. Vyrobit dostatečně konzistentní a robustní psychologické opozitum všem těm článkům, které nervózní maminy v průběhu těhotenství pročítají o možných komplikacích a nelidském utrpení při porodu.

Cílem je vlastně zaměstnat maminu pozitivním myšlením, aby na to posilování strachu neměla tolik prostoru.

Medicínsky to zřejmě neznamená vůbec nic, spadá to spíš do oblasti psychologie.

Další odpovědi
Kepler

Taky by mě to zajímalo, nikdy jsem nedostal příležitost to vyzkoušet 🙂

zjentek

To neznám, ale zní to nějak jako stav, kdy tady MOC DLOUHO nedostanu ŽÁDNOU odpověď na dotaz! ;=p

xxx3

ge0rge: Je to celkem hezky napsané, jen bych dodal, že to pozitivní myšlení a celková uvolněnost se může kladně odrazit i na samotném průběhu porodu. Ono to ostatně platí i v jiných oblastech – tělo vystresovaného člověka reaguje nezřídka jinak. Pozitivní nálada má pak značný vliv i na zotavování po nemocech a úrazech.