Mofli

Máte zkušenosti s monitorem spotřeby energie?

Jsou to relativně drahé věcičky, ale vyplatí se, chce-li člověk ušetřit pár korun? Děkuji

Nejlepší odpověď
Mapel

Monitoring spotřeby je v samotné podstatě složitý. V domácnosti jsou odporové, indukční a kapacitní spotřebiče. Každý působí na vlastní síť a od ní se odvíjí i vlastní účinnost. Proto hlavím ukazatelem je měření účinníku. Např. si vybastlin světlo, ale postavim ho jako nekompenzované a to má o 1/3 větší spotřebu než kompenzované a tím se mi zhoršuje vlastní síť. Pro takováto měření slouží relativně drahé měřící přístroje.

Pak jsou ty spotřebitelské měřiče za 300,– a tam si odběr změříš s určitou přesností.

Pak se můžeš domluvit s někým znalým a do rozváděče ti nainstaluje měřiče na jednotlivé větve.

Teď se vrátim k úvodu, kdy je možné využít prvků inteligentního domu, ale vlastní srdíčko je tak za 60.000,–, ale můžeš si vše řídit pomocí domácího počítače.