Speed77

Máte zkušenost s prodejem knih do antikvariátů?

Nevíte za kolik průměrně vykupují? Slyšel jsem, že knihu třeba jen za pár kaček, někdo psal, že často vykupují za polovinu ceny, za kterou budou prodávat. Odkoupí za 30, prodají za 60. Je to časté?
Jaký myslíte, že je nejlepší způsob k hromadnému prodání knih, odkup od antikvaritáů nebo nějaké internetové bazary?
Máte zkušenosti? Nevěděli byste, které antikvariáty vykupují za dobré ceny? Hádám, že ty menší nevykupují za velké peníze a ve velkém množství.
Já bych byl rád, kdybych prodal kus průměrně alespoň za 50/60 Kč. Jsou tam běžné knihy, obvykle dobrý stav, ale taky jsou tam zcela nové nebo vzácné, které stály několik stovek a taky jich je hodně. Mám strach, že při prodeji antikvariátu bych na tom prodělal a za ty dobré knihy by mi taky dali jen pár korun.

Nejlepší odpověď
Drap

Nevíme co máš za knihy, ale pokud se dostaneš při větším počtu na průměrnou cenu 10 kč, tak jsi velmi dobře prodal.

Další odpovědi
Emefej

S nákupem hnih z antikvariátu mám zkušenosti přebohaté, koupil jsem tam už stovky knih. S prodejem hnih do antikvariátu mám zkušenosti střední – pár desítek prodaných knih. Pokud nejsi sám schopen určit skutečnou tržní hodnotu knihy, tak při prodeji vždy proděláš. To, že nová khiha stála několik stovek, nebo několik korun, nehraje vůbec žádnou roli. Antikvariát není charita, ale podnikání. Mají tam hnihy, které nové stály 400 Kč a dnes jsou neprodejné i za pouhých 30, nebo naopak knihy s původní cenou 19 Kčs za 600. Můj nejdražší nákup byl 950 Kč za knihu s původní cenou 20 Krejcarů – Stříbrné doly příbramské v plamenech, dnes se běžně prodává za 4000 – 6000 Kč. Můj nejvýhodnější prodej byl za 800 za hnihu s nákupkou 17 Kčs – autorem podepsané první vydání Perlička na dně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Speed77

Cenu knihy určit dokážu, ale bojím se, že některé ty antikvariáty ne a budou to chtít odkoupit za velmi, velmi nízkou cenu. Na to stačí zajít na mujantikvariat nebo na heureku, pokud se jedná o zcela nové knihy. A hned vím za kolik se taková kniha běžně prodává (i v antikvari­átech).
Neočekávám od antikvariátu, že by vyplatil plnou cenu – samozřejmě na tom musí vydělat a ještě k tomu odvádí daně. Ale já na tom chci taky vydělat a mám obavy, že na tom s nějakým antikvariátem spíš prodělám. Nějaké bazary jako Trh knih si jen strhávají pár procent s prodeje, ale štve mě, že je to na velmi dlouhou dobu. Já bych se potřeboval co nejrychleji zbavit asi skoro dvou tisíc knih.