pn65

Máte zkušenost s pákami přehazovačky?

Jsem na toto docela pedant, ale chtěl bych se zeptat na dražší páčky přehazovačky např. od shimana,zní u nich takový vyrazný cvaknutí, když se přehazuje, docela mě to vaďí a snažím se najít nějaký kvalitní páčky, u kterých je to přehazování opravdu tiché.

Odpovědi
Smackdown

Lepší je při převodu když to cvakne,máš jistotu že došlo k převodu,ale co je tiché tak to je kolo favorit.

Kepler

Asi neodpovídám na otázku, ale není důvod vyrábět tiché páčky. Naopak to cvaknutí mi jasně signalizuje, že došlo ke změně převodu, což je myslím žádoucí. Taky jsem se už setkal s názorem, že focení mobilem a digi foťákem by nemělo být doprovázeno uměle generovaným zvukem cvaknutím a „převíjením filmu“. Proč? Takhle mám jistotu, že jsem fotku skutečně udělal.