Avatar uživatele
Miroslavst

Máte radost z ekologicky čistých zdrojů energie?

Jak se vám líbí využití sluníčka jako levného zdroje energie?
Mně se velice moc líbí. Hlavně to, že od příštího roku bude cena elektrické energie vyšší o 20%.
A to si k tomu připočítejte, že el. energii používá další odvětví výroby.
Jste také rádi za toto využití energie?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kapka, johana 56 před 4963 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Svůj názor jsem vyjádřil již zde !!

Cena vykupované elektřiny ze solárních elektráren je nyní cca 12 Kč ! za 1 kWh.
Tak si spočítejte kolik ještě na to musíme doplatit. Zvláště když naše lidumilná vláda ještě povolila dostavět co bylo naplánováno, aby prý neporušila zákon. Pokud se to ale týká prostých lidí tohoto státu tak klidně zákon změní – smlouva nesmlouva.

Ono to bude 20 % jenom za položku silová elektřina + další zdražení za tyto další položky.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/doplaceli-jste-letos-za-elektriku

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vecernice

Upřímně to ani napsat nemůžu,jak se mi to líbí.Především to zdražení se mi tak moc líbí,že přemýšlím jestli to ještě vůbec utáhnu.A výsledek je tady-že bych šla na pracák a se mnou další lidi,protože je přestanu zaměstnávat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
martina1

Ne!Teď si nevzpomenu kudy jsme to jeli,ale bylo to v červnu nebo dřív,protože jsem řídila a na poli vedle silnice jsem se lekla,že je nějaké kosmické,otřesné a já nevím jaké ještě zařízení,Čuměla jsem jak blázen,málem bourala a manžel mi říká, to je solární elektrárna.Byl to kovový hnus za plotem z ostnatého drátu.No něco hnusnějšího jsem neviděla.A ještě na to doplácime.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bumbes

Jo jo, někde na to musí vzít, aby mohli zaplatit těm elektro-zlatokopům. Naše peněženky se jim zdají bezedné…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Sluneční energie je určitě jednou z možností, jak se vypořádat s problematikou udržitelného rozvoje.
Třeba mít na střeše domu sluneční kolektory je určitě super věc.
Ale všechno má svoje pro a proti a určitě se někomu časem nebudou líbit rozmáhající se plantáže fotovoltaických elektráren, stejně jako se najdou i odpůrci větrných elektráren, protože to hyzdí krajinu. S hlučností už je to myslím lepší.

Doplňuji:
Udržitelný rozvoj je možný pokud jsou v rovnováze sociální rozvoj, ochrana životního prostředí a šetrné využívání přírodních zdrojů a za třetí stabilní úroveň ekonomického růstu a zaměstnanosti.
Pokud na to lidi nebudou mít, tak jim bude nějaká ekologie volná. To je jednou jasný.

Upravil/a: kapka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Je to všechno jeden velkej byznys a hoňka za prachama.
Já plánovala opravit barák a střechu a teprve na novou dát slun.kolektory, a teď asi budu mít kvůli některým … utrum.
Ani pro svou vlastní potřebu:-(.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Líbí se mi to taky,otázkou je,jak se to bude líbit ČEZU?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ajeto

Mám to a je to super.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kapka

Teda dneska byl náročný večer s ekologií. Už tady nad tím usínám. Tohle mi v tuto noční hodinu nedělejte, to platí i pro Mosoje a Michala. 😁

před 4963 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí