Miroslavst

Máte radost z ekologicky čistých zdrojů energie?

Jak se vám líbí využití sluníčka jako levného zdroje energie?
Mně se velice moc líbí. Hlavně to, že od příštího roku bude cena elektrické energie vyšší o 20%.
A to si k tomu připočítejte, že el. energii používá další odvětví výroby.
Jste také rádi za toto využití energie?

Nejlepší odpověď
mosoj

Svůj názor jsem vyjádřil již zde !!

Cena vykupované elektřiny ze solárních elektráren je nyní cca 12 Kč ! za 1 kWh.
Tak si spočítejte kolik ještě na to musíme doplatit. Zvláště když naše lidumilná vláda ještě povolila dostavět co bylo naplánováno, aby prý neporušila zákon. Pokud se to ale týká prostých lidí tohoto státu tak klidně zákon změní – smlouva nesmlouva.

Ono to bude 20 % jenom za položku silová elektřina + další zdražení za tyto další položky.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/doplaceli-jste-letos-za-elektriku

Další odpovědi
vecernice

Upřímně to ani napsat nemůžu,jak se mi to líbí.Především to zdražení se mi tak moc líbí,že přemýšlím jestli to ještě vůbec utáhnu.A výsledek je tady-že bych šla na pracák a se mnou další lidi,protože je přestanu zaměstnávat.

martina1

Ne!Teď si nevzpomenu kudy jsme to jeli,ale bylo to v červnu nebo dřív,protože jsem řídila a na poli vedle silnice jsem se lekla,že je nějaké kosmické,otřesné a já nevím jaké ještě zařízení,Čuměla jsem jak blázen,málem bourala a manžel mi říká, to je solární elektrárna.Byl to kovový hnus za plotem z ostnatého drátu.No něco hnusnějšího jsem neviděla.A ještě na to doplácime.

Bumbes

Jo jo, někde na to musí vzít, aby mohli zaplatit těm elektro-zlatokopům. Naše peněženky se jim zdají bezedné…

kapka

Sluneční energie je určitě jednou z možností, jak se vypořádat s problematikou udržitelného rozvoje.
Třeba mít na střeše domu sluneční kolektory je určitě super věc.
Ale všechno má svoje pro a proti a určitě se někomu časem nebudou líbit rozmáhající se plantáže fotovoltaických elektráren, stejně jako se najdou i odpůrci větrných elektráren, protože to hyzdí krajinu. S hlučností už je to myslím lepší.

Doplňuji:
Udržitelný rozvoj je možný pokud jsou v rovnováze sociální rozvoj, ochrana životního prostředí a šetrné využívání přírodních zdrojů a za třetí stabilní úroveň ekonomického růstu a zaměstnanosti.
Pokud na to lidi nebudou mít, tak jim bude nějaká ekologie volná. To je jednou jasný.

ReHu

Je to všechno jeden velkej byznys a hoňka za prachama.
Já plánovala opravit barák a střechu a teprve na novou dát slun.kolektory, a teď asi budu mít kvůli některým … utrum.
Ani pro svou vlastní potřebu:-(.

Michal

Líbí se mi to taky,otázkou je,jak se to bude líbit ČEZU?

Ajeto

Mám to a je to super.

kapka

Teda dneska byl náročný večer s ekologií. Už tady nad tím usínám. Tohle mi v tuto noční hodinu nedělejte, to platí i pro Mosoje a Michala. 😁