arygnoc

máte nelegálny software?

osobne: mám.
pri pokuse ho zaplatiť (ale až po asi ročnom používaní(som zistil,že sa nedá zaplatiť (chyba na stránke platobného portálu, na e-mail nereagovali).

napriek môjmu zbrojeniu proti nelegálnym kópiám filmom, software a hudby, musím priznať, že mám i nelegálne kópie – väčšinou filmov z anglického regiónu (kupodivu ale i českého, jedno z posledných bolo >Duch nad zlato<), ktoré som obdržal v rámci svojho podnikania (software, film, hudba).

ako ste na tom vy?
máte nelegálne software úmyselne, alebo sa vám proste občas „podarí“ mať nelegálne kópie?

Odpovědi
Hamon

Ne. Používám jen MS Windows, ale OS, balík MS Office a vývojové nástroje mám v rámci jednoho licenčního programu Microsoftu. A aplikace? Správce souborů mám Průzkumníka (Explorer), na zbytek používám freeware/open source/aplikace dodané k hardwaru. Hledám (i třeba komerční) aplikaci pro příjem DVB-T, pokud bude kvalitní, jsem ochotný zaplatit do cca 100 Kč.
Doplňuji:
Jedna nula vypadla – do 1000 Kč.

Nelegální mám jen filmy/seriály, protože se na to chci dívat hned a v originále, takže to stahuji okamžitě jak to uteče na internet.

Nedávno jsem si kupoval jednu stařičkou hru přes stránku https://www.hum­blebundle.com/ a celkem mě rozesmálo, že po zaplacení na email došel odkaz na torrent. :D

zjentek

software nevím, ale mám nelegální myšlení

Emefej

Nemám, používám Linux. Samotný operační systém i všechny programy, které potřebuji, jsou zdarma.

anonym

Nemám nelegální SW – i když se mi nelíbí např. licenční politika MS, nehodlám proti ní ´bojovat´ krádeží, najdu si alternativu…
😉

nikolqa.o

Má pirátskou kopii MS Windows xp ( vyplé aktualizace, už to po mě chtělo nainstalovat aktualizaci, která kontroluje zda je software legální – bylo těžké se toho zbavit ).. :)

Teď mám krátce nainstalovaný balík MS Office 2010.. S pomocí kamarádů se snažíme obejít koupení licence.. Tak snad se to povede ( pokud máte někdo nějakou radu, jak na to, beru cokoli :D )..

Jinak používám freeware nebo open source aplikace..

Mc Merkurion

nelegální nemám žádný,pouze zakoupený,nebo zdarma,u filmů je to jinak,ty stahuji a sleduji – ale jinak opravdu od tebe tohle vyjádření sedí,když si vzpomenu na veškeré tvé odpovědi ohledně dotazů na stahování,příště by to chtělo raději mlčet

arygnoc

Mc Merkurion

dostávajú sa mi nelegálne kópie iba preto, lebo pracujem s legálnymi produktami – to ma živí.
v 99% prípadoch sa mi podarí dosiahnuť, aby nelegálne software nebolo ďalej šírené (no, právnici za to berú neskutočné prachy, našťastie ich môžem odpočítať z daní).
takže nelegálne filmy, hudbu a software mám v počítači „pracovne“ (budete sa diviť, ale mám zamestnanca, ktorého úlohou je zháňať nelegálne filmy a hudbu, chudáčik, ale nepozerá ich, lebo to nie je v jeho pracovnej náplni a domov si ich, pokiaľ viem, neberie).

Mc Merkurion

v tom případě byla ta otázka trochu zavádějící,protože slovo „obdržel“ se dá taky pochopit „jako malá domů“,a co se týče filmů,proč se z prázdných nosičů platí poplatek OSA?Já to beru tak,že mám předplaceno,jinak by šlo přeci o dvojí zdanění (ve většině případů by se některé „díla“ ani nesledovali,nebýt stahování),v os­tatních odvětvích si musí patent dotyčný zaplatit

arygnoc

krásne ste ma pobavili

;)

led

Hamon,
jetvujú usb verzie napr.od AverMedia na príjem DVB-T v počítači aj s malou anténou.
Používam už „zastaralý typ“ AverTVHybrid
pozrite stránku
http://tv-tunery.heureka­.cz/avermedia-avertv-volar-hd-nano-a867r/
ale ceny sa pohybujú práve do tých 1000Kč

Hamon

Mám USB TV kartu a jsem s ním (na tu bídu) spokojený. Ale ta dodávaná aplikace mě vytáčí.
Největší můj problém při vybírání aplikace je to, že karta má dva TV tunery. A zatím jsem nenašel aplikaci, která by umožňovala sledovat dva kanály z různých multiplexů (dodvaná aplikace to umí, i když ji musím občas přemlouvat).

Mc Merkurion

také ji mám,tedy podobnou,asi za 900Kč