Markytečka

Máte někdo zkušenosti s plněním obálek doma podle nabídky na stránce obálky-doma.cz?

Pokud máte někdo zkušenosti s takovou brigádou, podělte se.

Chtěla bych se zapojit, ale mám obavy, že je to podvod.

Nejlepší odpověď
anonym

samozřejmě je to podvod viz https://www.dtes­t.cz/clanek-4525/obalky-doma-cz-nabizi-praci-kterou-si-zaplatite

Další odpovědi
Emefej

Je to snadná cesta k penězům, ale ne pro tebe.

marci1

Zkušenosti nemám, ale zkuste si přečíst již zodpovězené otázky na toto téma: 🙂 https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pr%C3%A1ce%20pln%C4­%9Bn%C3%AD%20ob%C3%A1lek
https://www.go­ogle.cz/search?q=TO­VEL+Profit%2C+P­.+O.+Box+1%2C+%­C5%A0umperk%2C+78701+p­odvod&oq=TOVEL+Pro­fit%2C+P.+O.+Box+1%2C+%­C5%A0umperk%2C+78701+p­odvod&aqs=chro­me..69i57.4330j0j4&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

ivzez

Chce to pečlivě číst podmínky.
V tomto případě zde → http://www.obalky-doma.cz/podmin­ky.php

V naprosté většině podobných nabídek sice nejde vysloveně
o podvod, ale nejde ani o „brigádu“ (tedy o nabídku práce).
Většinou je to nabídka podnikání vlastním jménem na vlastní náklady.

______

Dtest: K článku mám jednu výhradu → skutečnost, že nejde
o práci, nýbrž o podnikání je zřejmý už z obchodních podmínek,
které jsou na webu všem zájemcům snadno přístupné.

V bodě 9 VOP se jednoznačně píše, co zájemce za své peníze obdrží:

»Uvedená sada slouží spolupracovníkovi jako podklad k vykonávání samostatně výdělečné činnosti prováděné formou domácí práce, která zahrnuje aktivní prezentaci partnerských nabídek výdělečných činností, např. reklamní inzercí,…«

Podle mne je zřejmé, že nejde o nabídku práce, nýbrž o nabídku podkladů k SVČ.

____

Mně se praktiky takových „chytrolínů“ vysloveně příčí, většinou počítají
s tím, že lidé reagují na vidinu „práce z domova“ a podmínky si nepřečtou.

Ale dokud není nezákonné nabízet podnikatelskou spolupráci
tímto způsobem, nelze hovořit o podvodech.

Ještě víc mi vadí „obhajovat“ praktiky, které se mi nelíbí.
Kéž by lidé začali číst všeobecné obchodní podmínky, aby věděli,
k čemu se zavazují, na jakou nabídku přistupují.
___________

Stručný závěr:
Není to podvod, je to nabídka podnikání.