HarpPlayer

Máte někdo zkušenosti s neoprávněným odtahem vozidla?

Odtažené vozidlo bylo zřetelně označeno invalidním znakem a velkou cedulí ZTP-P (nejtěžší invalidní kategorie) a přesto ho v rámci čištění vozovky odtáhli. Jak se může vozíčkář bránit? A může požadovat vrácení vozidla zpět před dům? (není pro něj téměř možné se dostat z Dejvic do Vysočan na odtahové parkoviště)Za určitých okolností je prý možné žádat peníze za odtah zpět (např. když prokážete, že jste byl v mimo město) Díky moc za odpověď.

Odpovědi
LuciJe

Informační značka o čištění ulice musí být na místě sedm dní předem. Zákon je vstřícný vůči těm, kteří jsou třeba na dovolené nebo v nemocnici, a o chystaném čištění se tak nemohli dozvědět. Náklady za odtah proto platit nemusí.

Vlastníkem komunikace by v tomto případě měla být obec, obraťte se tedy na ně.