P70

Máte někdo zkušenosti s půlmaratonem?

Díky za radu.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, viděl jsem jak to běží.

Další odpovědi
nyjono

Za jakou radu?
I když někdo zkušenosti má a neví, na co se ptáš, je ti to houbeles platný.
1/2 maraton zas není tak šílený, když máš něco natrénováno. A pokud ano, tak bys už měl vědět.

dubraro

Ano. Způsobí v celém městě dopravní kolaps, který nejvíce poškodí ty, které nějaký půlmaraton ani v nejmenším nezajímá.

Dochy

dubraro: myslím, že to s tím „kolapsem“ nebývá tak strašné. OK, pokud se v soboru potřebuješ někam dostat včas a nemáš rezervu, tak jo, máš smůlu. Ale zas tak moc lidí co potřebujou městem v sobotu projet na čas není. A trochu to zvýší povědomí o městě mezi turisty, trochu to zvedne návštěvnost v daný den, pár dní před a pár dní po… V Praze bývají třeba tramvaje stopnuté jen než proběhne hlavní chumel a pak už je řídí na střídačku mezi závodníky (alespoň) když jsem u toho před časem zevloval, tak závodníky pouštěli chvíli vlevo od tramvají, chvíli vpravo, takže běželi všichni pořád stejně dlouhou trasu a tramvaj mohla pomalu projet)
Pamatuju omezení dopravy v Praze po povodních a mně ta situace připadala docela fajn 😉 (a to nebylo na hodinku, ale na pár týdnů)

dubraro

Půlmaraton v Praze znamená uzavření některých částí prakticky na celý den. http://praha.id­nes.cz/pulmara­ton-omezeni-dopravy-a-mhd-praha-dye-/praha-zpravy.aspx?c=A170329­_143323_praha-zpravy_nub

Kromě toho se půlmaratony s podobně katastrofálním dopadem na nevinné a nezúčastněné konají také v Brně, Pardubicích, Plzni…

Dochy

celý den? To je snad jen to náměstí kde je start a cíl. Podobná omezení bývají častější při různých příležitostech. Já chápu, že to některým zkomplikuje život, ale zrovna podobné akce hodnotím převážně pozitivně.