rosa

Máte doklad od Babety?

Dobrý den. Koupila jsem asi v roce 1992 ojetou babetku. Nemám žádný doklad, jen každý rok platím povinné ručení. Babeta nemá žádný techničák, protože nemá SPZ. Můj známý platil pokutu, že neměl žádný jiný doklad než povinné ručení. Dokladem se rozumí alespoň účtenka z mototechny s číslem motoru nebo podobný doklad. Ptám se vás všech, nemáte nějaký starý doklad od tohoto přibližovadla?
Doplňuji:
Kdyby ano, mohl by mi někto takový doklad naskenovat a poslat, já bych si jej všemi dostupnými prostředky upravila a dala na sluníčko, aby byl starý a ještě třeba polila kávou, aby to bylo věrohodné. Vím, že se to nemá, ale co mám dělat?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Tak to tedy nevím, ale není povinností vozit sebou nějaký doklad o koupi vozidla. Při silniční kontrole je povinen se řidič prokázat následujícími doklady:
řidičský průkaz
technický průkaz-pokud je k vozidlu přidělena RZ
doklad o povinném ručení-zelená karta
někde ještě vyžadují občanský průkaz, ale ten není povinností, ovšem policista jej může vyžadovat z titulu policisty a prokázání totožnosti.
Profesionální řidič ještě navíc profesní průkaz řidiče.
Takže závěr je takový, že bych žádný doklad nepředložil (myslím o koupi), pokutu bych nezaplatil a šel bych do správního řízení.

Pokud nejsem podnikatel a neodepisuji si koupenou věc z daní, není ani poji povinností si uschovávat tyto doklady.

Ale pokud mermomocí chceš nějaký doklad, tak si kup v mototechně třeba ventilek, vezmi doklad s razítkem, v papírnictví si kup příjmový doklad a naskenuj razítko z mototechny na tento doklad a do toho si napiš účel platby babeta.....