ddolenska

Mamince byla v 65letech zjištěna rakovina prsu nádor i velikosti 6mm. Nádor byl úspěšně odoperován.Nyní bude ozařování.

Ozařování metodou intersticiální brachyterapie. Je tato metoda bezpečná?Co když ozáří moc?Prý může pacient zemřít.

Nejlepší odpověď
anonym

Nechte vse na lekarich. Oni sami vedi jak muze byt ozarovani silne. Nebojte se dopredu.
Maminka at se ridi pokyny lekare a vy doufejte s ni , ze vse dobre dopadne. Negativni myslenky zazente … letos jsem jezdila s kamaradkou take na ozarovani. Mela pak spalenou pokozku , ale je uzdravena. Je vse pripad od pripadu. -iv-

Další odpovědi
chudst

Kazde ozarovani je ve vyssich davkach skodlive. Nicmene – presto kdyz je korigovane (coz v nemocnicich samozrejme je), byva ku prospechu. Clovek samozrejme muze pocitovat vedlejsi ucinky, ale to vsechno mu doktori reknou predem.

Jako vsude v medicine: „co kdyz“ tam nema moc co delat. Musite doktorum verit. Ano, je to mozne, ze ji ozari moc. Ale zadny normalni doktor si nevezme na svedomi neci smrt, takze postupuji opatrne. Uplne stejne by mohla vase maminka zemrit pri operacich slepeho streva.

Jednoduse receno: doporucuji-li to doktori, podridil bych se jim a duveroval. Bat se je lidske, ale obcas je lepsi nepatrat. Kdyzby metoda nebyla bezpecna, vasi mamince by to sdelili.