Dafid

Mám zatuhlý řetěz u staré motokáry. Poradíte někdo prosim, jak řetez uvolnit?

Motor je z nějaké starší motorky. Problém je, že řetěz je ztuhlý a drží si tvar… Mazal jsem ho, aplikoval uvolňovač šroubů(zkusil jsem jestli nepomůže). Bohužel některé ty místa, kde se má řetez ohýbat, se mi stále nedaří ohnout :( Poradíte někdo prosim jak řetez uvolnit? Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Jestli ze zarezlý, pak už se ti jej možná rozhýbat nepodaří…
😉
Ale pokud jen zatuhl tuk, namoč jej do nějakého rozpouštědla (nafta, benzin…) a počkej.

Další odpovědi
NexDroid

Jestli jde sundat, tak ho sdělej a polož ho na pár dní do oleje.

ptáč

Takový řetěz patří nadlouho namočit do petroleje a až po nějaké době ho v petroleji prát od tvrdých lepidel vzniklých zaschnutím oleje. Jinak levnější a rychlejší bude koupit nový. http://www.bike-forum.cz/forum/ja­kou-pracku-retezu.html