briketka10

Mám vykastrovaného kocourka, čůrá tak, že hrabe do mechu nebo trávy a dřepne si, ale

několikrát jsem ho načapala, jak očuchává keř a břečťan a označkoval je, zvedl ocas a na všechny strany to šlo, akorát to tak nepáchne.Viděla jsem i jiného kocourka dělat to samé.Je to normální?
Doplňuji:
vím, že se nemůžou rozmnožovat po kastraci, nemám prvního kocourka ani kočku, ale s tímto jsem se setkala poprvé..
byl kastrovaný v necelém roce jako koťě kvůli sousedovi, co si myslel, že mu chodil na ptáky co choval..

Nejlepší odpověď
Drap

Zcela normální. Po kastraci se nemůže rozmnožovat, ale pořád je to kocour.

Další odpovědi
www

Ano, je to normální, kastrátům moč nepáchne a kolik neznačkují (označují svoje teritorium). Někteří kastráti neznačkují vůbec.
Zkušenost

AnnaH

Nadledviny vylučují hormon téměř shodný s testosteronem, pokud by vám kocouřák značkoval i po kastraci (nutno ověřit, zda byl řádně vykastrován – někdy je varle v břiše a při kastraci se neodstraní) bylo by vhodné použít tzv, kastrační čip.

admiralka1

Určitě je to normální já mám to samé a také jsem se po prvé divila ale už to vím.tak se hlavně neboj!!