LuK4S3k CZ

Mám v pc pevný disk rozdělený na dva svazky první o velikosti 199 GB a druhy 265 GB kolik by mělo na každém disku být..

Mám v pc pevný disk rozdělený na dva svazky první o velikosti 199 GB a druhy 265 GB kolik by mělo na každém disku být volného místa aby PC jel v pohodě a plynule.

Když tak toto je můj hardware : http://www.al­za.cz/amd-trinity-a6-5400k-black-edition-d357413.htm

http://www.al­za.cz/gigabyte-r775oc-2gi-d356992.htm

http://www.al­za.cz/western-digital-caviar-blue-500gb-32mb-cache-d195109.htm

DDR3 4GB RAM
Doplňuji:
Už to tak bylo rozdělené jak jsem ho koupil.

Nejlepší odpověď
www

Tolik, co uvádíš. Pozor ale, na jednom ti zabere určitá data systém (Win ap), o to uvidíš méně.
Doplňuji:
Systém ti pojede na obou, velikost je postačující.
Jak? Záleží na jiných záležitostech, než je velikost oddílů.
Pokud se nevyznáš, nechej to raději na zkušenějším.

Další odpovědi
anonym

…„aby PC jel v pohodě a plynule“… nelze říct – pokud se jedná o volnou kapacitu na disku (discích), je stěžejní nastawení swapů a tempů – a to závisí na používaném OS a aplikačním SW (a rezidentech).
Tvá otázka nemá rozumnou odpověď.

badisko

A proc ho mas …tak blbe rozdelen? … pokud nehrajes hry tak C; mas zbytecne velky …:D a i tak je toho hodne …na C: tam zadna data nepatri (filmy , fotky atd ).. z jednoho prosteho duvodu ..pokud ti spadne Windows o data prijdes jediny kdo ti je zachrani je servis nebo by jsi musel sam vyjmout disk pripojit k druhemu PC a vytahnout data to normalni uzivatel doma delat nebude …
Ja mam vzdy ..na HDD rozdelen C;system ..D; data (filmy ..fotky ..atd ..)
Tak mapriklad … HDD
150 G s Windows Xp .. (coz je maly OS )
150 G rozdelit na C;40 G a D :110 G a… uz to je hodne .. je tam misto i na nejake hry a hromady porogramu …
Pokud mas treba Vistu tak musis pridat nebot je system zase vetsi atd …
jinak HDD s 500G nebude mit presne 500G …ale o neco mene jsou tam jeste soubory pro HDD a proto je pamet nesi ..ale radove to je v MB..coz u tak velkeho HDD je skoro nic …
Doplňuji:
<<<na C: tam zadna data nepatri (filmy , fotky atd )<<< vyjimkou budou HDD male kolem 30G ten nema ani cenu delit …

badisko

aha …tak stim nic nedelej …ale pri pristi instalaci windows si to muzes zmenit ..nebo je na to soft ..treba EASUS Partition manager .. ovsem nezkusenemu uzivateli nedoporucuji si hrat s delenim disku … je v anglictine je vsak na nej cestina ke stazeni … je bezpecny kdyz clovek vi jak nato …v opacnem pripade muze nastat dost mega problem …