elektrikář

Mam tiskárnu Canon 550, tisknu jen černobíle. Proč??

Tisknu jen černobíle. Netisknu nic barevně proč ubývají mi také barevné ingousty.Vite proč?
Doplňuji:
V zásobníku mám 2 díly černé.

Nejlepší odpověď
Hlada

Při každém zapnutí tiskárny se čistí trysky tak, že se z nich odstříkne trochu inkoustu, takže ubývá, i když se netiskne.

Další odpovědi
iq

Podívejte se,jestli máte v softwaru od tiskarny zaškrknuté políčko tisknout pouze v odstínech šedi,pokud tisknete černobílou stránku,ale nemáte toto zaškrtnuto, využívá se i barevný inkoust,i když to na vytisknuté stránce není videt.

mosoj

Jednoznačně má pravdu Hlada. To čištění probíhá buď po zapnutí ale také je tam potřebný interval čištění naprogramován.
Čištění probíhá u všech trysek tedy i barevných a spotřebovává se při tom ink.

RomanP

zaleží, jestli máte černou barvu samostatně, pokud ne tak tiskárna míchá ze všech barev právě tu černou

Reňula

„Proč ten jetelíček roste u vody“ a nebo „proč ta sova tolik houkala hú a hú a hú“…:o)) – hele tonery vysychají, hm? To je taky jedna z možností…