Savier

Mám strach, že můj provozovatel internetu kontroluje to, co vyhledávám. Je to možné?

Je možné aby viděl např. výsledky mého vyhledávače? Mám strach.

Nejlepší odpověď
Drap

Polož si otázku: Proč by to někdo dělal?

Další odpovědi
elkon

Ano, ale musel by k tomu být důvod. A proč máš strach? Hlavu, ani nic jiného ti neutrhnou.

magorvkleci

Ano. Je možné aby viděl např. výsledky Tvého vyhledávače. Máš oprávněný strach.

Dochy

Ano, je to technicky možné. Ano, Drapova otázka „Proč by to dělal?“ je na místě. Typicky člověk co chce vydělávat na poskytování připojení má i tak dost práce aby se uživil. Nebude mít čas sledovat provoz každého připojeného člověka. Navíc je soukromí i n ainternetu chráněno zákonem. provozovatel nemá právo z provozu zjišťovat informace osobního charakteru a pokud se je z titulu své činnosti dozví (což se může stát během údržby či diagnostiky provozu) má povinnost tyto informace neshromažďovat, nepředávat a jinak nezneužívat.

Filip84

Nemůžeš otravovat své okolí s každou obsesí, která Tě posedne a očekávat na ni kompulsi. Musíš se naučit se obsesi postavit – od toho jsou psychologové, ne veřejná fóra. 🙄🥱🥱🥱🙈

Kolikrát to ještě budu nucen opakovat? 🙄

Pepa25

Klikni si v odkaze na „agregované přehledy“ a uvidíš datový provoz tvého provozovatele – jsou to klidně GB/sekudu (třeba u O2 desítky GB). Opravdu si myslíš, že někde sedí nějací trpajslíci, co to sledují po uživatelích?

Zdroj: https://nix.cz/techni­cal/

led

Aj váš najbližší prevádzkovateľ internetu musí dodržiavať platný zákon. Ale, nebojte sa, sú väčši prevádzkovatelia sietí, ktorí sledujú vaše vyhľadávania a cesty internetom, podľa toho vám posielajú napríklad cielené reklamy. A to nehovorím o internetových pirátoch (hackeri, spameri a podobne)…

Savier

Sakra… Toho jsem se obával. Myslíte že pomůže VPN? Klidně si za to zaplatím. Děkuji.

Dochy

Ale jo, ale záleží jaká. Slušná VPN jde šifrovaným tunelem, takže pokud to někdo odchytne cestou, neměl by být schopen z toho nic vyluštit.

Filip84

Ne, nepomůže. Před poskytovatelem internetu Ti nepomůže (téměř) nic. Pomohlo by Ti, leda, přistupovat k webu přes APN blackberry.net, přes Handheld BlackBerry RIM, problém je, že servery pro APN blackberry.net jsou dávno vypnuté. Tam ano, tam to bylo zašifrováno. Ale i tak Tě zklamu, RIM, když chtěl, to dokázal rozšifrovat.

Prostě se s tím nauč žít! 🙄

A nebo internet nepoužívej: jednoduché!

Savier

Díky moc za rady. Jen mě prostě děsí představa, jak si to tam ti mladí zaměstnanci projíždí a smějou se u toho. Nedejbože kdyby ty moje údaje nějak zneužili. Spíše z toho mám strach.

Filip84

Ale vždyť je to nesmysl, jsi paranoidní. To máš stejně bisarní představu, jako jak CIA útočí na psychiku nějakého Jendy Joudy z Horní Řiti, gmina Vyšné Vlkodlaky: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/o-co-tady-jde-uz-jste-nekdo-zazili-neco-jako-energeticky-zacileny-utok-na-vasi-osobu-co-si-o-tom-myslite. To si opravdu myslíš, že nějaký technik, protože řadový zaměstnanec, třeba operátor na lince, tomu hovno rozumí, si vybere nějakého Saviera ze sídliště Rudý pokrok v Ptákolandu, na kruháči pro pěší vyjděte třetím východem, za třetím kandelábrem doprava, a pak za čtvrtou křovinou doleva? Nota bene v Ptákolandu! 🙄 Ptákolandu se každý vyhne, no a nebo se do Ptákolandu jezdí, jako do Legolandu: se podívat. Ale bez dětí! 😈

To víš, že ne! 🙄 Na Tebe kálí bílej tesák, prosímtě! 🙄🙈 Prosímtě, co by tak asi zjistil? Že píšeš do vyhledávače „hledám pohon pro svůj ohon“, tady se ptáš, co máš dělat, že se na Tebe sousedovic kuna škaredě podívala a Tebe to stresuje, nebo na jaký se díváš pohádky? 🙄🤪 Ty vole! 🙃😂😂😂

Nudíš, Savier, nudíš! 🥱🥱🥱😅

magorvkleci

VPN pomůže do té míry, že znemožní Tvému lokálnímu ISP sledovat Tvůj provoz, ale naopak to umožní poskytovateli VPN.