Fiverka

Mám se nechat oplodnit v „šestinedělí“?

Kamarádka otěhotněla, v osmém týdnu se plod přestal vyvíjet a odumřel. Podstoupila zákrok a bylo jí řečeno, že musí dodržet šestinedělní sexuální abstinenci. Ale! Někde jsme slyšely, že hned ještě v tom šestinedělí je poměrně snadné otěhotnět že po tom zákroku je to jako když „pohnojí“:) Jak to řekl lékař vám jestli jste některá zažila něco podobného. Co byste řekly počkat? Nebo na to skočit hned jak se bude kamarádka cítit dobře?Chtějí miminko co nejdříve! Nechtějí další měsíc a půl čekat…
Doplňuji:
terry:je to asi stejný zdroj jako tvoje odpověď nevím proč tu má každý dojem že má patent na rozum a má tudíž právo kritizovat otázky druhých,,, když nechceš odpovídat tak neodpovídej…spousta dotazů je tu o tom že jedna paní něco povídala a řekněte mi co je na tom pravdy…jde nám o to zjistit zkušennost druhých neznamená to, že když jeden člověk řekne že se mu to povedlo že to uděláme hned také…takovéhle odpovědi jako ta tvoje jsou úplně k ničemu!

Nejlepší odpověď
hanny 2

K uvolnění oplodnění schopného vajíčka dojde až na konci šestinedělí. Někdy tedy není otěhotnění během šestinedělí vyloučené. Není to však vhodné a spíše rizikové vzhledem k ještě nedokončené nápravě všech těhotenských změn z předchozího těhotenství (a tím nepřipravenosti matky).

http://www.emi­mino.cz/encyklo­pedie/otehotne­ni-sestinedeli/

Další odpovědi
venkovan

To si musí sama vyříkat s lékařem a ne na internetu. Jedině lékař ví v jakém je zdravotním stavu.
jestli bude dítě o měsíc dřív nebo později je ve své podstatě vedlejší, podstatné je, aby matka a dítě byly zdravé, respektive aby byly učiněny všechny možné kroky, aby se toho dosáhlo.
Podstatné taky je, zda se ví, proč plod v 8 týdnu odumřel.

pokazdejinak

četla jsem na netu články s oběma názory, tady jsem našla takové shrnutí:
http://ona.id­nes.cz/otehot­net-muzete-hned-po-potratu-je-to-dokonce-vhodnejsi-pz1-/zdravi.aspx?c=A100826­_110231_zdravi_pet

zkušenost s potratem naštěstí nemám, ale asi bych dala na doporučení lékaře… ať to vaše kamarádka raději probere s ním – pro i proti a rozhodnout se bude muset stejně sama

že jim držím palce :)

ReHu

Co se na terry rozčiluješ?
Kdybys napsala např. kamarádky bratr je lékař a ten říkal ....., je to o něčem jiném.
Ale – někdo povídal, to je celkem hazard se zdravím.

terry

To je tedy dobrý zdroj informací.
NĚKDE JSME SLYŠELY.
Tak si to přeberte samy.
Může to dopadnou dobře, ale také mohou být velké problémy.

Fiverka

REHU: Nerozčiluju se na tery jen mi přijde zbytečná její odpověď když se od ní nic nového nedozvím, stejně tak ta tvoje. Slyšely jsme ten názor z různých zdrojů jeden byl i z úst lékaře ale když jsme to slyšely již taky od jiných kamarádek a podobně tak mi připadalo a stále připadá zcela zbytečné se tu o tom rozepisovat… To není vůbec předmětem otázky… Ptám se kdo s tím má jakou zkušenost osobní, Neodsuzuj mě za to jakou jsem položila otázku. Jak jsem již psala terry tak kamarádka na to neskočí jen proto že tu jeden člověk napíše mě se to povedlo! Chceme jen znát názor druhých…snad si to přečteš…

venkovan

Ale ony ti odpověděly svůj názor. Z jejich odpovědí lze vyčíst mnoho podstatného a nevím proč by v každé odpovědi mělo bý něco nového.
Je to úplně zbytečné být nějak neuspokojen jejich odpovědí.