Conchus

Mám Samsung Smart TV a nahrávám pořady na externí HDD. Nevíte,prosím, jak nahrávky použít i na jiný TV stejného typu?

Odpovědi
P.T.

Nelze. TV naformátuje externí paměť, v tomhle případě HDD, na svůj systém souborů (neslučitelný s PC) a zapíše do něj své sériové číslo. Sériové číslo znemožní jiné TV, byť stejného modelu, z tohoto HDD číst nebo na něj zapisovat. Stejně tak nahrávk na takovém HDD (flashce) nejdou přehrát (kopírovat, stříhat) v PC, přehrávačích ani multimediálních centrech, rekordérech, prostě nikde. Oblbnout to nejde.

Tahle funkce slouží pouze k nahrání pořadu,který se mi buď líbí nebo ho nestihnu. Ne k dlouhodobé archivaci nebo přenášení nahrávky. Pro tento účel zvažte nákup samostatného rekordéru (MM centra).

Tenhle „hendicap“ mají všechny TV, které umějí nahrávat.