Avatar uživatele
Bronzový

Jak naformátovat externí disk?

Koupil jsem set-top box ALMA 2800 a externí disk pro nahrávání TV pořadů. V menu set-top box se nabízí formátování PVR1, NTFS a FAT32. Nevím co zkratky znamenají i jaký je mezi nimi rozdíl, z návodu to není zřejmé. Tedy se ptám před nahráváním, kterou operaci a proč zvolit pro naformátování disku?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud návod neříká nic lepšího, asi bych zkusil NTFS (dovoluje delší soubory než FAT32). Pokud chceš mít kompatibilitu se starším zařízením (např. Pc se staršími win), nebo s jinými systémy asi bych volil FAT32 (ale zkontroluj si co Ti to bude dělat třeba u záznamu delších pořadů - zda pořad správně rozdělí na díly apod). PVR1 vůbec neznám, zkusil bych pokud s ostatními budou nějaké potíže. Pravděpodobně se Ti ten disk nepodaří připojit k ničemu jinému.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pri novších operačných systémoch na súčasných počítačov doporučujem použiť NFTS.
Pozor, veľakrát disk formátovaný TV boxom nie je možné použiť v počítačoch. Je to použitým operačným systémom. Setbox používa prevažne Linux, alebo Android, prípadne vlastný systém. Pozrite si manuál.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Dochy

led: "nie je možné použiť v počítačoch" - to je právě tím formátováním, pravděpodobně by k tomu vedlo to "PVR1". U těch ostatních dvou by to počítače měli zvládnout (pokud ten STB nemá nějakou vlastní variantu NTFS či FAT)

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 986
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 474
Zlatý www 412
Zlatý ge0rge 407
Zlatý led 321
Zlatý Dochy 301
Zlatý Drap 298
Zlatý beer 297

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.