huxa

Mám půl roku staré hodinky, byly stále schované v šuplíku, před chvílí jsem je vytahl, bylo na nich 12:00 hodin,

po chvilce se roztočili a zastavili se na 19:40 (čas, který je teď), čím to mohlo být? Nějaký úsporný režim, nebo jim došla baterka? (dobíjí se na solární energii, takže by bylo vcelku možné, že je to tou baterkou)
Jestli to budete někdo vědět, budu vám vážně vděčný.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jsou to hodinky řízené radiovým signálem DCF a poháněné fotovoltaickým článkem.
Fotovoltaický článek jednak pohání hodinky a jednak dobíjí kondenzátor, který drží hodinky v provozu když nejsou pod zdrojem světla. Kondenzátor je udrží v chodu dost dlouho ( záleží na typu hodinek) ale jednou i jemu energie dojde, zejména v zásuvce.

Další odpovědi
David100

Nařídili se signálem který přijímají. Podobný princip na RDS na autorádiech.
Nebo se jednalo o takzvaný paralelní jev :)

zjentek

Tak to jsou asi rádiem řízené solární hodinky, ve tmě nepudou.

hanulka11

zřejmě byly ve tmě ,tak se zastavily a jak jsi je vyndal na světlo začaly se dobíjet a tím se čas nastavil