vacken

Mám právo se podívat do balíku před zaplacením ?

Přijde mi balíček ( Česká Pošta – Dobírka). Mám právo se podívat před očima pracovníka pošty když mi to přijede předat co je v balíku ? A pak ten balík když to bude podvod odmítnout ? Popř. co mu mám říct když se chci do balíku prvně podívat. Děkuji (Doufám že to patří do obchodního práva pokuď ne tak se omlouvám za umístění do špatné kategorie)
Doplňuji:
A když to kupuju prostě po domluvě s někým ? Není to od internetového obchodu nebo tak..

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ne, nejdříve ho zaplatíš, pak ho můžeš požádat, aby počkal než balík otevřeš a případný podvod ti mohl dosvědčit.
pokud by byl balík poškozený, můžeš odmítnout jeho přijetí.

Další odpovědi
Drap

Prvně musíš zaplatit a ž poté ho můžeš na požádání na poště otevřít. Svědectví zaměstnance pošty může být v případné reklamaci jistým důkazem.
Doplňuji:
Týká se všech balíků za které máš zaplatit.

cukrar

zkontrolovat vizuálně proti poškození, převzít, uhradit poplatky a pak teprve otevřít.