jjsemtujak

Mám otázku k počítačům.

Co je to přesně microsoft, windows a pentium? Jaký je v tom rozdíl?
A potom se ještě zeptám, co je to ten nový windows 7?

Odpovědi
LuciJe

Microsoft je firma zabývající se tvorbou počítačových programů.

Windows je operační systém, v podstatě základní program počítače, bez kterého s počítačem neuděláte vůbec nic, pokud nejste odborník. To, co naběhne, pokud pokud počítač spustíte. Windows 7 jsou jeho nejnovější verzí.

Pentium je mikroprocesor, čili součást hardwaru („střeva“ počítače).

dave09

Microsoft je firma, která vyrábí operační systém, který má název Windows.

Tento operační systém se ve své nejnovější verzi jmenuje Windows 7. Předchozí byly např. Windows Vista, či Windows XP.

Pentium je název typu procesoru od firmy Intel.