yves

Mám nárok na vrácení peněz, když jsem souhlasila s opravou sedačky a rozmyslela jsem si to?

Rozmyslela jsem si to teď, když mně ji chtějí dovézt. Podepsala jsem odvoz do opravy.

Nejlepší odpověď
Quimby

No vzhledem k tomu, že jste to podepsala a sedačka byla už opravena, tak za to musíte zaplatit. Rozmyslet jste si to měla před podpisem.

Další odpovědi
setapouch

Pokud odpovidaji provedene prace a cena (plus max. 10%) tomu, co bylo dohodnuto, pak pravdepodobne narok nemas.

Nejsem pravnik, jen muj nazor.

Hans51

S největší pravděpodobností jste uzavřela smlouvu o dílo ve smyslu ustanovení § 2586 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. Smlouvou o dílo se zhotovitel zavazuje provést na svůj náklad a nebezpečí pro objednatele dílo a objednatel (tedy Vy) se zavazuje dílo převzít a zaplatit cenu.

Dílem se mimo jiné rozumí údržba, oprava nebo úprava věci.

Pokud jste si „to rozmyslela“ ve fázi, kdy Vám sedačku chce zhotovitel dovézt, je dílo ve fázi dokončené, tedy po povinnosti zhotovitele jej provést nastupuje Vaše povinnost sedačku převzít a zaplatit cenu. Pokud tak neučiníte, dostanete se do prodlení. Následně po Vás může zhotovitel žádat úhradu nákladů za skladování sedačky, zákonné úroky z prodlení (počítané z ceny díla), případně i smluvní úroky z prodlení či smluvní pokutu (pokud byly sjednány).