blbek1

Mám nárok na uplatňení Daňového odpočtu u penzijního připojištění u měsíčního vkladu 1000kč za rok 2013

Dobrý den,určitě už se někdo ptal,platím si sám penzijní připojištění u PENZIJNÍHO FONDU MĚSÍČNĚ 1000KČ,– Mám nárok na uplatňení Daňového odpočtu u penzijního připojištění dle měsíčního vkladu?.za rok 2013 jsem vložil 12×1000,–kč-děkuji za odpověď
Doplňuji:
http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/366236-odpocet-z-dani-u-penzijniho-pripojisteni-bude-vyssi/tam jsou 2 tabulky jedna na rok 2012 druhá na rok 2013 moc tomu nerozumím

Nejlepší odpověď
Mapel

U penzijního připojištění pouze čásku nad 1000,–, ale to ti penzijní fond určitě vysvětlí sám a odborně.

U důchodového z celkově vložené částky za rok.
Doplňuji:
Mosoj si špatně přečetl letáček:

Vlastní příspěvek 1000,–/měsíčně je státní příspěvek 230,– a nic se neodečítá.
Vlastní příspěvek 1500,–/měsíčně je státní příspěvek 230,– a 6000,– se odečítá z daňového základu (500,– x 12 měsíců = 6000,–) Tady je ta částka 6000,–, ale pouze jako ilustrativní.

Obecně řečeno vložená částka za zok nad 12.000,–. Tam už žádný příspěvek státu není a může se použít pro snížení daňového základu.

Další odpovědi
pusinka50

Snad to tady bude jasnější:

Daňové zvýhodnění pro klienta:
Pokud klient za rok vloží na své spoření částku sjednanou jako příspěvek klienta vyšší než 12 000 Kč, získá možnost odečíst si od základu daně z příjmu fyzické osoby část spoření přesahující 12 000 Kč ročně, maximálně však do výše 12 000 Kč ročně. Při pravidelném měsíčním spoření 2 000 Kč (24 000 Kč ročně) získá klient na prvních dvanáct tisíc korun státní příspěvek 2 760 Kč a na dalších dvanáct tisíc korun získá další státní zvýhodnění v podobě daňové úlevy. Při základní 15% sazbě daně z příjmu ušetří 1 800 Kč.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pen­zijn%C3%AD_p%C5­%99ipoji%C5%A1t%C4­%9Bn%C3%AD

mosoj

Ano, co je nad 6000 Kč za rok se odečítá od daňového základu.
Doplňuji:
Tak co je pravdivé !!!
http://www.pen­zijnipripojis­teni.cz/penzij­ni-pripojisteni/vy­hody/

mosoj

Váš odkaz je správný je novější. V roce 2013 byla hranice zvýšená ze 6000 na 12 000 Kč. Takže si můžete odečíst až to co by jste uspořila nad 12 000 Kč.
Bohužel předpisy se mnění tak rychle , že je nestačí sledovat ani účetní.

Mapel

Bohužel v našem státě není nic stabilního a změny tak rychlé, že se do rána mohou i dvakrát změnit.

Mapel

Tady je odkaz
https://www.in­gpenzijnispolec­nost.cz/online/do­plnkove-penzijni-sporeni/