Kacka28

Mám hrozně nateklé a zarudlé oční víčka a jako by ekzém okolo očí prosím čím to je a co používat za mastičku vitamíny?

Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Hele – koukal jsem se na tvé předešlé otázky – a taky bych jednu měl – Co ti překáží v návštěvě lékaře a podstoupení ´slušného´ vyšetření???
😁
Zarudlá víčka, edém očí, vyrážka okolo – to může mít několik příčin*) a každá z nich se léčí jinak, takže přestaň blbnout s „mastičkami“, ´masti´ k doktorovi – a ´uvidíš´, obrazně i reálně myšleno…
___
*) od alergie (třeba na ´oční patladla´) přes zánět spojivek (neléčený může mít i závažné důsledky, bacha) po třeba problém se štítnou žlázou či játry nebo ledvinami

Další odpovědi
ten který je

Zkusil bych propláchnout oči borovou vodou zakoupenou v lékárně a potom na oční k lékaři.

Dochy

Když on to nemusí být „jakobyekzém“, on to může být ekzém a také infekce. Pokud s ničím takovým nemáš zkušenosti, pak se poraď s lékařem. Pokud opravdu trpíš na ekzémy, pak tepr při opakovaném výskytu můžeš zkusit samoléčbu a k lékaři jít až v případě že samoléčba nezabere, nebo se změnily či zhoršily projevy.
A bacha, na oči a okolí jsou jiné přípravky než pro jiná místa na těle…