vlnaska

Mám 20ti měsíčního chlapečka,stále ho kojím, ale v noci se často budí, chce prso a nevyspíme se oba. Co s tím?

Nejlepší odpověď
Marunka2

Vydržet nebo přestat kojit! Přikláním se k variantě první.
Myslím to vážně, také s tím bojujeme, já se zatím snažím vydržet. Ostatní kamarádky mají dítka buď v posteli, aby aspoň trochu pospaly, anebo přestaly kojit. My tedy spáváme v postýlce.
Jednu dobu jsem zkusila noční kojení omezit na dvakrát za noc a dost (k ostatnímu plakání jsem většinou prostě nevstávala, anebo jsem jen poupravila malému postýlku a vrátila jej zpět). Trošku to pomohlo, od té doby málokdy vychtívá víckrát než třikrát za noc, ale teď byl nemocný a opět chtěl asi 5×.
Jinak na večeři (těsně před spaním) dáváme kaši už od šesti měsíců a nemám pocit, že by po ní spal líp než bez ní. A to jsem podle rad dělala i „botonovky“, tj. hodně husté, ale žádný výrazný efekt to nemělo.

Opravdu pomohlo jen to, že malý pochopil, že pokud je zdravý, tak mu kojení dvakrát za noc musí stačit.

Další odpovědi
panenka

Pokud ho kojíte a nestačí mu to kupte si Nutrilon Premium který mu budete dávat na noc.Taky jsem svého syna kojila do 2,5 roku a protože mu to v noci nestačilo začala jsem mu toto dávat hlavně tedy večer a pěkně mě po tom spinkál .Přes den jsem ho kojila popřípadě mu dávala trošku čajíku

kapka

Kojila jsem dceru právě do 20.ti měsíců. Do půl roku výhradně a pak do roka bylo kojení hlavní chod a k tomu příkrmy. Je to naprosto na Vás, jak dlouho se rozhodnete kojit, říká se čím déle, tím lépe. Ale já osobně v tomto věku považuji kojení už jenom jako příkrm. Předpokládám, že večer se Váš syn normálně navečeří, pak nakojíte a jde spát. Hlady se nejspíš nebudí.
Budí se, protože několikrát za noc se údajně budí všechny děti, ale některé pak nedokáží bez pomoci, bez toho rituálu žužlání prsu, zase sami usnout. A to by se Váš syn měl naučit. A nenaučí se to, pokud mu k tomu nedáte příležitost.
Možná to bude znít tvrdě, ale nechte ho jednu noc plakat. Druhou, maximálně třetí noc budete mít oba klid. Vyspíte se konečně Vy i Váš syn, který se naučí, pokud se v noci vzbudí, zase sám tvrdě usnout. Dokonce jsem i četla, že je to pro psychiku dítěte lepší, když se naučí samouklidnění, než když k tomu neustále někoho potřebuje. Já to tak s dcerou měla, první noc pláč, druhou už jen krátké zakňourání a od třetí noci už napořád klid.
V noci se prostě má spát. A ve dne klidně kojit a věnovat se plně dítěti, odpočatá, ne s pytlema pod očima.

arygnoc

no nevím, ja nejsem ženská, nekojil jsem.
ale nějaké to děcko jsem odchoval (jo jo, kojilo se i za socializmu), a tak hodně nesměle skusím poradit:

  • před přespaním dítě nakrmit něčím výživnějším (bez urážka, já vím že mateřské mléko je mateřské mléko), dnes je těc náhrad kopec (už naznám, napotřebuji), a v noci (protože minimálně jednou budete asi muset, i když jenom přebalit (dělá sa to ještě?, já znám jenom klasiké pleny), také to výživnější.

A vyspíte se oba a na ráno doto bude víc.

;)

až teď jsem si všiml: 20 měsíců?

to ještě nejí tuhou stravu?
a co krupičná kaše (ta klasická), pěkně zasytí.
Chce to pořádnou večeři a máte relativně pokoj.

hanulka11

Já už bych na noc mu udělala kaši, aby se nacpal a spal by celou noc.

hanny 2

A co Vám radí dětská lékařka?To je asi úděl kojení,dát dítěti napít,kdy chce.Moje dcera má 6ti měs.chlapečka,ko­jila jen 3 měsíce,ale už i v té době spával od večera do rána-cca 12hod.bez probuzení,a když tak jen vyjímečně se probudil na jedno krmení v noci.Dejte mu na noc kaši,ať se zasytí.

coco

Tak zlatíčko,já kojila 14měsíců a asi od 7měs.jsem dítě večer nakojila ve 20hod.Šoupla do postýlky a když se v noci probrala,že chce papenku,dostala řidší kaši a nazdar.Pak spala do rána.O to víc měla potom mateřského mléka.Já osobně si myslím,že kojení je moc dobrá věc,ale moc se o tom debatuje a matky to uvádí akorát do stresu,jestli nedělá nějakou chybu,A navíc-dítě si na to Vaše vstávání už zvyklo,děláte mu dudlíček.