Avatar uživatele
Lucimia

Malé pánevní rozměry....

Dnes jsme si ve škole v lekci porodní asistence měřili pánevní rozměry a vyšli mi dost malé pánevní rozměry. Byla jsem docela zděšená. Jsem docela malá a drobná, tak jsem to i čekala, ale furt jsem ve skrytu duše doufala, že to bude jakorát. Takhle se začínám bát, že nebudu moc rodit přirozeně... Sice mě naše lektorka uklidnovala, že zase budu mít malý dítě, ale stejně jsem z toho uplně smutná...
Měl někdo stejný problém a porodily jste? Jak velké jste měly dítě?
Doplňuji:
Jen pro Popelku: Pánevní rozměry se měří vnitřně a zevně a také ultrazvukem. My jsme měřili zevně pelvimetrem. Vnitřně ještě ne :-). Pánevní rozměry si doma nezměříte, ale pokud řeknete svému gynekologovi, který je ochotný, mohl by vám je změřit na preventivní prohlídce, když vás to zajímá... Jsou to čtyři hodnoty, distancia bicristalis (vzdálenost hřebenů kyčelních), distancia bispinalis (vzdálenost trnů kyčelních - pod hřebeny), distanica bitrochanterica (vzdálenost chocholíků na stehenní kosti - nejširší místo boků), a konjugata externa (spona stydká a místo na páteři). Skutečně vám je správně změří pouze lékař nebo porodní asistentka. :-)
Jinak děkuji za názory. Snad teda porodím nějak. Nechtěla bych císařský řez, to opravdu ne.
Jinak ta paní si asi pro partnera nechtěla zničit pochvu, ne dělohu. Děloha zajisté po SC zničená bude. :-)
Zdravím a hezký den.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4300 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
1popelka1

Já ještě nerodila, ale taky sem malá a drobná, takže by mě zajímalo, jak bych si mohla sama změřit pánev a do jaké rozměru (do kolika cm?), je rozměr pánve ok.?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Já mzslím, že Vás to děsí zbytečně, a jen proto, že tento obor studujete. Věřte mi.

Jsem malá, hubená a v těchto partiích mám poměrně "chlapeckou" postavu, tj. opravdu nemám pánev nějak širokou. Pravda je, že synáček měl 2,88 kg a 47 cm, ale porod trval cca 3 hodiny od prvních kontrakcí a proběhl naprosto přirozeně a bezproblémově. A co víc, máme to nějak v rodině. Moje maminka i sestra jsou stejně drobné a hubené, máma rodila 3 a 1,5 hodiny, sestra má 4 děti a ani jeden porod nebyl příliš dlouhý.

Mě čeká další porod teď v brzké době a jestli se něčeho bojím, tak že to nestihnu do porodnice :)

Pro člověka: To je zajímavý postup, jít na císaře, abych neporušila dělohu. Trochu to postrádá logiku, ale každá to asi vidí jinak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
člověk

neplašte se,příroda sama ví co má dělat,Moje sestra neměřila ani 150 cm a ve větru jí museli uvazovat,no má 3 děti rozené přirizeně,Její dcera v duchu moderních metod rodila, císařem,prý aby si neporušila pro partnera dělohu,TAKŽE KLÍÍÍD

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek