Mají vegetariáni více peněz, protože nekupují maso, nebo naopak méně, protože dají majlant za biopotraviny?

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct. Nedovedu přesně posoudit, kupuji maso, zeleninu, jak kterou. „Všežravci“ mají širší výběr, takže mají možnost záměny potravin.

I kvalitní maso, tedy z domácího chovu, které prodávají farmáři, je drahé. Rovněž i ryby. Stejně uzeniny bez přídavků jsou také dražší. Za kvalitu se platí.

Zelenina – v marketech se dá koupit v akci, jinak za bio zeleninu i ovoce je třeba připlatit.

Maso se dá uchovat delší dobu, kdežto zelenina vydrží čerstvá kratší dobu. Jenže nakupovat malé množství přijde dráž.

Další odpovědi
Drap

To vyjde nastejno. Neušetří ani jeden.

RyuzakiKate

Řekla bych, že to vyjde nastejno. Ale vegetariánství nemusí jít ruku v ruce s bio, čočku koupíš i v supermarketu. Pokud by bylo maso levnější, než čočka, bylo by to asi trochu divný…
Nějaké ty rozmařilosti, jako robi maso, šmakoun a tyhle věcí… to je pro ty, co na to mají a nechtějí se s ničím moc patlat a mít to rychle hotové – v tom případě ano, je to drahé. Základ je ale obilovina + luštěnina + zelenina. Doporučuji přednášku od Pavla Houdka: nízkorozpočtové veganství.

lota

Asi jak který.