skleněnka

Majetkové vyrovnání -co s tím?

Ještě poddotaz ohledně majetkového vyrovnání.Můžu zažalovat bývalého manžela,že nedodržel smlouvu již třeba po dvou letech od rozvodu???Jedná se o to, že ve smlouvě o vypořádání jsme měli ujednáno, že mě vyváže z úvěrů,kde jsem jako dlužník a spoludlužník, ke stavbě RD, toto se stále neuskutečnilo, jinak ostatní dojednání smlouvy o majetku dodržel.Co s tím??

Nejlepší odpověď
standa

Zažalovat samozřejmě můžete, otázkou je však zda smlouva obsahuje i potřebná ustanovení o sankcích, které byste vymáhala pro případ nedodržení závazků ve smlouvě ujednaných…

Pokud zde žádné sankce uvedeny nejsou, tak těžko bude „něco“ vymáhat…, když odhlédnu od teorie obecného vymáhání případné vzniklé škody, která vám vznikla v přímé souvislosti s nedodržením závazlů uvedených ve smlouvě…