zenda

Má někdo zkušenosti s McKenzieho metodou nebo Dornovou metodou?

Přes 3 roky řeším problém. Mám L1/S1+ skřípnutý nerv, projevuje se to pálením v kříži + celých hýždí. Klasická RHB vůbec nezabírá.
Vím o McKenzieho i Dornově metodě. na internetu je toho napsáno hodně i nabídek, kdo metody provádí, je milon, ale není nad vlastní zkušenosti. Jsou tyto metody na můj problém vůbec vhodné? A pokud ano, mohl by mi někdo někoho doporučit. Jsem z Brna, ale nemám problém s dojíždění do dalších měst. Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Člen rodiny má zkušenosti s McKenzieho metodou. Prý mu velice pomohla, též cvičení cviků jako je kobra atd. Hlavní myšlenka McKenzieho je podle mě správná: na každé ohýbání by měl člověk udělat stejné množství protáhnutí se dozadu. Terapeuti samozřejmě nabízí i různé věcí na sezení a tak, ale to si myslím, že tak podstatné není. A k tomu členovi rodiny, myslím si, že hohlavně „vyléčila“ ozonoterapie, kteoru podstoupil. Ale „vyléčila“ je v uvozovkách, protože se to může kdykoliv vrátit a zřejmě i vrátí. :(

Další odpovědi
da ny

Pro každého to není. Mám zkušenosti u dvou osob (rodina), s Dornovou metodou (rovnání páteře). Zpočátku dobré, rozcvičení, srovnání kyčlí. Páteř se v jednom místě srovnala, na dvou „vyjela“. U druhé osoby se objevil problém s kolenem, pak i druhým. Trvalo několik ůet, než se stav zklidnil. (zkušená fyzioterapeutka).