Luss1993

Ma manzel narok na slevu na manzelku po cely rok?

Jsme manzele. Ja nepresahla prijmy 68000 hrubeho. Znejistila me ucetni, ze si neni jista, zda ma narok manzel na slevu po cely rok, jelikoz ja od zari do prosince pracuji na zkraceny uvazek, a kazdy mesic si uplatnuji slevu na poplatnika po tuto dobu. Bude mit narok manzel na slevu na manzelku po celych 12 mesicu? Nebo jen na 8 mesicu, kdy jsem nechodila jeste do prace? (Rodicovska dovolena) Nikde jinde jsem toto upravene nenasla. Ani v zakone, ani ve clancich. A jinak vsechny podminky jako bydleni ve spolecne domacnosti jsou splneny. Akorat me ucetni zaskocila aby po nas pak nesel financak

Odpovědi
ivzez

Podle mne by se sleva na Vás měla uplatnit za celý rok.

autacek

V tomto případě není rozhodující, v jakých měsících jste příjmy dosáhla, ale posuzuje se pouze jejich úhrnná výše v daném zdaňovacím období (roce).