Fiverka

Má lekař právo vykázat rodiče z ordinace, když ošetřuje jejich dítě?3

Už jsem tu o tom hodně napsala a ještě jsem zjistila další věci tak je chci připsat aby ti co si to tu čtou byli v obraze:)
Zjistila jsem toto:)na www.ferovanemoc­nice.cz
Odpověď na vaši otázku není stanovena v zákoně přímo a je nutné ji dovozovat z toho, že každý pacient má právo odmítnout zákrok, vyšetření či pokračující hospitalizaci. Za osobu nezletilou činí tyto právní úkony jeho zákonný zástupce z titulu své rodičovské zodpovědnosti za dítě. K tomu, aby mohl takto rozhodovat, má tedy právo být v ordinaci přítomen.
Výjimkou z tohoto pravidla je situace, kdy je vyšetření nebo jiný výkon nezbytný k záchraně života nebo zdraví dítěte a rodiče odpírají souhlas. V takovém případě pak má právo rozhodnout o provedení výkonu lékař.

Od 1. 4. 2012 se bude postupovat podle nového zákona, kde už bude přímo stanoveno právo zákonného zástupce být po celou dobu vyšetření nezletilého dítěte přítomen
Tak jsem zvědavá, které zákroky budou takto ošetřeny, protože těžko to bude celkově…To by se pak možná někteří rodiče hnali i na sál…a to zase asi není dobře…
Není to sice žádná otázka, ale snad jako přínos pro některé z vás sloužit bude a nebude třeba smazaná:)

Nejlepší odpověď
briketka10

sama jste si odpověděla a my Vám jinak asi neporadíme..
ale pro někoho, kdo půjde s dítětem k lékaři snad bude toto přínosem..