kubik!

Lze si pořídit akvárko pouze pro vodní šneky?

Všude na internetu jsem našla, jak se lidé snaží šneků z akvária zbavit… Mě napadlo, jestli bych se dalo pořídit akvárium pouze pro šneky… A pokud ano, jestli je to hodně náročné… Jestli taky potřebují zářivky, filtry a tak… Chtěla bych ho do práce a trochu si hlídají spotřebu elektřiny… Mám pocit, že jako dítě jsem jezdila na návštěvu k tetě a ty měla na lednici takovou menší ikebanu a v ní šneky.. Jen jsem nikdy nezkoumala, co potřebují…

Odpovědi
setapouch

Samozrejme lze chovat jen sneky. Jsou nenarocni, spis jestli te samotni sneci budou bavit. Snekum bude stacit pravidelne menit vodu, vic svetla a kysliku budou potrebovat pripadne rostliny

A bacha, at ti neutecou, to by kolegove nebyli nadseni :D

Seby

sladkovodní šneky? :D
otec se akvaristice věnuje 30 let a pořád na ně nadává… jednou si tam dal 3 a od té doby v tom akváriu zůstali… i když vypustíš vodu tak se jikry uchytí na rostlinkách a zase vyrostou :) živí se zbytky všeho, i řas takže nepotřebuje vůbec nic… PH vody je jim jedno a tvrdost taky neřeší jen teplota by měla být pokojová,takže potřebuješ jen akvárko :)

akvindo

Dobrý den. Já bych si chtěl akvárium pořídit, ale nevím jaké. Myslíte si, že toto akvárium https://netob­chodak.cz/akva­ria/4083-akvarium-set-juwel-rio-led-180-tmave-hnede.html bude úplně stačit? Předem díky :)