maja49

Lze převést bonusy povinného ručení z matky na syna? Kdysy to šlo, ale jde to nyní?

Odpovědi
anonym

Lze to i nyní – ale ne obecně, podmínky záleží na té konkrétní pojišťovně – takže nejvíce zjistíš, když se poptáš tam, kde máš pojistku uzavřenu.

zzzzz

Dnes už jsou bonusy/malusy centrální, nevydává se o nich potvrzení, jsou v systému přístupné všem na základě r.č.

Jsem přesvědčena, že .už to nejde. Pokud by je uznala jedna poj., pak by je nemusela uznat druhá poj, takže to nejde.
Jde to jen pokud si to manželé převedou mezi sebou, protože mají společný majetek.

mosoj

Pojišťovna která lapá ptáčky ti započítá bonusy i bezdomovce.
Ale potom ......... ??
Doplňuji:
Prostě letos zdražilo nebo zdraží povinné ručení všem. Je na to zákon.

pokazdejinak

co si pamatuju, tak např. Kooperativa uznává bonusy kohokoli, Allianz myslím pouze mezi manželi a Česká pojišťovna zase uzná jen bonusy, které byly vyjety u nich… chce to nebýt líná huba a na té pojišťovně se prostě zeptat :) každá má jiné podmínky a ty se mohou i měnit…

Flekyy

Podle mně to nejde, ale můžete uzavřít ručení na sebe a auto může vlastnit syn.

Zdroj: http://clanky­.expresnipojis­teni.cz/povin­ne-ruceni-auta/

martinnovick

Zkuste si srovnat povinné ručení u http://www.povinne-ruceni.com/povinne-ruceni/
Zavolají vám a dozvíte se bližší informace. Mám takový pocit, že Kooperita převáděla bonus mezi řidiči.

zzzzz

Výjimečný nesouhlas Mowlo .-))))