nyjono

Lze očekávat, že za 2 roky bude pandemická situace natolik stabilizovaná, že zimní OH budou víceméně v obvyklém režimu?

Jsou nějaké předpoklady?
Píše se o příštích OH někde?

Nejlepší odpověď
Kepler

Rád bych tomu věřil, že ano. Je tady ale jeden znepokojivý fakt, se kterým se možná až tak nepočítalo: objevují se stále nové mutace, na které jsou současné vakcíny méně účinné. Nezbývá, než doufat, že i tento problém bude vyřešen. Pak je tady ještě jeden fakt, který vše komplikuje: odpírači. Ten by se dal vyřešit jedině tak, že vakcinace bude zákonem stanovena jako povinná.. To si ale nedovedu představit.

Další odpovědi
Drap

Očekávat lze. Jaká ale bude skutečnost teprve uvidíme.

tvaruzekcz

Určitě ne. Svět spasí až druhá (nebo možná dokonce až třetí) generace vakcín. Stávající vakcínou první generace jsme si koupili v evoluci jenom čas a zaplatili jsme za to tím, že umožníme viru získat lepší schopnost infikovat mladší věkové kategorie.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

tvaruzekcz

@Kepler Je standardní, že se viry, mezi které patří i koronavirus, často mění a vytvářejí nové mutace. Teze o konvergentní evoluci navíc říká, že linie viru nezávisle na sobě vždy zmutují do podoby, která je pro ně evolučně nejvýhodnější. Mimochodem tvá navrhovaná povinná zákonem stanovená vakcinace by dávala smysl pouze kdyby si hermeticky uzavřel hranice… Víš ono totiž jen v Africe bylo z celkové 1,3 miliardy lidí zatím naočkováno pouze 31 milionů lidí…