Natee

Lze na pohled rozeznat vietnamce od číňana?

Jen by mě to zajímalo..
Doplňuji:
Jde mi jen o to, že na SŠ máme jednoho asiata ve třídě, a ve vedlejší třídě jsou dva jiní, dvojčata. A přijde mi, že jsou od sebe doost odlišní, ale kteří jsou kteří..
Děkuji

Nejlepší odpověď
Asari

O Asii se zajímám, ale taky je moc neumím rozeznat. Maximálně tak japonce. Tohle jsem našla na zpovědnici, tak doufám, že to pomůže:
Číňané : zdá se mi, že mají takový kulatější obličej, široké lícní kosti (ale to platí snad pro většinu Asiatů), vnější koutky očí šikmo nahoru, nos z profilu plochý, tmavší pleť (ale to záleží na společenské vrstvě ->chudší bývají tmavší)
Japonci: užší malé oči, jednolitá oční víčka, jestli víš, co tím myslím, nosy mívají výraznější kořen, nejsou tak ploché – no koukni se na Takeshiho hrad nebo Ninja warrior a uvidíš sám :D
Korejci: menší nosy, z profilu trochu orlí (to jsem vypozorovala u většiny korejských letušek, hodně jich bylo taky bledých) rty drobné, celkem plné, oči takové přimhouřené a užší, hodně Korejců mělo vypoulené oční bulvy, co jsem viděla
Vietnamci : nosy větší a ploché, oči jsou různé velké, mají dvojitá i jednolitá víčka, tmavá pleť, neuspořádaně rostlé obočí, nízký vzrůst
Mongolci : úzké, šikmé oči, spíše jednolitá víčka, hodně široké lícní kosti

Další odpovědi
Drap

I když jsou si dosti podobní, tak oni se mezi sebou rozpoznávají bez problémů. Pro bělochy je to obtížnější a vyžaduje to zkušenosti a cvik

hanulka11

já osobně to nepoznám – říká se ,že číňané o sebe víc dbají- lépe se oblékají – nevím nevidím v nich rozdíl

bolak

Jasně že jo, když pozná číňan vietnamce a vietnamec číňana, tak proč bys je mezi sebou nemohla rozpoznat i ty. Ty taky rozeznáš čecha od fina nebo od švéda, jde jenom o zvyk.

Jestli ste někdo viděl seriál Takoví normální mimozemšťané, tak v jednom díle tam Dickovi vysvětlovali, jak bílí zotročovali barevný. A Dick nechápal co to je, a Nina (černoška) mu povídá „no černý, jako já“ a on na to „Nino vy ste černá? A jak se to pozná?“ :)

A pokud budeš někdy dělat v mezinárodní fabrice, tak tam to poznáš snadno, když maj bílý pláště, propisku v náprsní kapse a telefonujou v pracovní době, tak sou to číňani a když se mezi sebou pošťuchujou, divně zaváněj, předbíhaj ve frontě na jídlo a maj dlouhý nehty, tak se jedná o vietnamce.

http://www.csfd­.cz/film/75021-takovi-normalni-mimozemstane/

dominik.

jo