Kailled

Lze koupit a chovat levharta nebo irbise?

Už dlouho si chci splnit velký sen. A to koupit si levharta nebo irbise. Jsou to opravdu krásné šelmy. Lze to vubec?
Doplňuji:
Chci ještě podotknout, že mám velké zkušenosti s chovem koček a velký dům s velkým pozemkem. (Hodně stromů…)

Nejlepší odpověď
chudst

Nevim, zda-li se to vztahuje i na levharta, ale prectete si diskuzi zde: http://www.ifau­na.cz/kozesino­va-zvirata/forum/r/de­tail/663714/pod­minky-pro-chov-selem

Vypisu jeden nejpodstatnejsi prispevek:

doutrklars napsal(a):
Navštívit chovatele a rozhodnout se pro druh, který chci chovat , to je asi důležité , ale neméně důležité je navštívit státní veterinární správu , kam chovem budete patřit a vyžádat si od nich podmínky, které máte splnit k povolení chovu , oni vam vydají nějaké stanovisko k výstavbě

rrys napsal(a):
Pokud se rozhodnu nejdříve informovat na KVS příslušného bydliště,než navštívím chovatele i to je možné.Povolení pro chov šelem není žádný problém.Na KVS zjistím minimální rozměry zařízení pro chov kýžené šelmy.Na stavebním uřádě zjistím zda zamýšlené zařízení bude nutno krýt stavebním povolením,či jenom ohlášením.Pak zbývá zažádat KVS o povolení chovu zvířete ve zvláštní péči ,sdpoplatněno 1000,– Kč 1 až x zvířat.Mít odhodlání k chovu,vědět,že šelmy je to ořechové pro mě a již mi nic v cestě nebrání.Snad jen schovívavost sousedu.přeji to správné rozhodnutí.Nav­štívit více chovatelu je velice dobré,to nejcenější.

Další odpovědi
Drap

Na chov těchto zvířat musí být zvláštní povolení. Snad od nygieny. Zvířata musí být registrovaná.

Berušinka

Co by si s nima dělal? Představuješ si to, jak Hurvínek válku. V tomhle případě se ti sen asi nesplní – i když je to teoreticky možné (finanční a jiná otázka).

kocickaaa

luxus ! :D chci pozvánku a chci se podívat ! :D teď vážně. Co to je za blbost ?:D chovat levharta ? co když vás kousne ? máte výcvik? no nevím nevím…

atriplex

Vzhledem k tomu, že se jedná o kriticky ohrožené živočichy, legální cestou je nezískáte. Nebo snad chcete koupit pašované zvíře, díky kterému dalších několik desítek levhartů či irbisů zahynulo?

venkovan

Tyto šelmy podléhají zákonu CITES. Takže pokud chcete tyto šelmy, musíte na příslušné uřady, prokázat původ šelmy, zaevidovat ji do seznamu atd.
Že máte zkušenosti s chovem koček neznamená, že jste schopen chovat velké kočkovité šelmy. Je to závazek na desetiletí.

olda12

prodám ti mrtvýho králíka,na maso nebude,pošel přirozenou smrtí a můžeš ho chovat jak chceš,potom až tě omrzí tak ho můžeš i pochovat.