dust8

Lze cviky planku, pokud se dělají často, nějak výrazně zhubnout?

Odpovědi
Gus_Fring

Ne. Plank není extra náročné cardio. Navíc cca 70% úspěchu při hubnutí je stravou. Ale každý druhý den si plank zacvičím a jednou týdně si zkusím maximálku. Ještě před měsícem moji maximálkou bylo 2,5 minut a nyní to jsou rovné 3 minuty. A na bolest zad si od té doby, co toto cvičím, stěžovat nemohu.
Takže přestože to je tak napůl cardio, napůl posilování, tak spíše je to posilovací cvik s vlastní váhou na břišní a zádové svaly. Cvičením tohoto cviku správně se nedá nic zkazit.