Tapka

Loni mě požádal kamarád, abych mu dělal přistupitele. Je možné, že smlouvu u ČMSS uzavřel bez mého úředně ověř. podpisu?

Mluvil o úvěru na 80TKč. Moc se mi do toho nechtělo, ale dodal jsem mu od zaměstnavatele potvrzení o příjmu a on mi dal následně podepsat nejspíš smlouvu (tam už byl úvěr cca 275TKč). Řekl jsem mu, že toto nepodepíši, ale on mě odpověděl, že to je max. částka a že smlouvu následně teprve podepíši na přepážce CMSS a tam že se domluvíme. Potom se již neozval, tak jsem si myslel, že žádný úvěr neuzavřel. Cca začátkem 6/2011 jsem dostal od ČMSS výzvu k úhradě dluhu. Následně jsem zjistil, že paní na přepážce s ním uzavřela smlouvu (bez mé přítomnosti a bez úředně ověřeného podpisu). Proběhla schůzka na které já jsem řekl, že dle mého názoru smlouva bez úředně ověřeného podpisu je neplatná. Paní z ČMSS začala brečet a dotyčný „kamarád“ spolu se svým tchánem se zaručili, že již úvěr budou splácet a on že za mne bude hledat nového přistupitele. Od té doby jsem obdržel další dva dopisy od CMSS (poslední včera – důrazná výzva k úhradě). On my samozřejmě opět slibuje, že vše uhradí, ale já už mu nevěřím. Zároveň mi je líto paní od CMSS, takže jsem skutečnost, že smlouva byla uzavřena bez mého úředně ověřeného podpisu ještě na CMSS neposlal. A ted ten můj dotaz: Je opravdu smlouva bez mého úředně ověřeného podpisu neplatná

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý den. Je to zřejmě pořádný průšvih. Smlouvu byste měl podepsat a podpis by měl být úředně ověřen. Ověření jako takové ale mohla u smlouvy o půjčce přímo provést „sjednatelka“, pokud disponuje příslušným razítkem a je pověřena ČMSS k ověřování podpisů.
Podle toho, jak situaci popisujete, tak zřejmě to ověření proběhlo. Samozřejmě bez Vaší účasti. Proto asi zástupkyně ČMSS plakala. Je jen na Vás, zda si takovou nehoráznost necháte líbit, nebo zda budete neoblomný, nenecháte se zvyklat a nebudete se hrozit, kdy za něčí šlendriánskou práci budete mít bezesných pár let, protože se budete obávat, kdy zase tento povedený známý nezaplatí. Ušili na Vás boudu.

Jinak jen pro informaci, úřední ověření notářem a pod. je ČMSS vyžadováno u hypotečních úvěrů. Zde jde o řádově vyšší částky vesměs jištěné nemovitostmi, proto zde již ověření pracovníkem ČMSS nestačí.