Avatar uživatele
marci1

Líbí se Vám tato možnost zahrát si šachy přímo na ulici na šachových stolcích ? 🙂

http://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/v-usti-lze-sachy-hrat-na-pripravenych-stolcich-na-ulici/1244095?ut­m_source=mozi­lla_cz&utm_me­dium=rss

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, briketka10, gecco před 3188 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Odpoveď byla označena jako užitečná

Super. Konečně i v ČR.
Lidi se potřebují zase naučit myslet (někteří).

Jen doufám, že tam vydrží dlouhá léta.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?marci1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Velice sympatické…
Jo jo – je to ´leckde´ – naposledy jsem šachovnici ´potkal´ v zámeckém parku v Buštěhradě…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

V Bratislave máme šachovnicu (Hviezdoslavové námestie park) s metrovými figurkami. Ale záujem netromfol podobnú „uličnú šachovnicu“, je ich tam niekoľko vedľa seba v Bosniackej Banja Luke, kde sa hrá od vidíš do nevidíš, šachovnice sú oblopené nielen hráčmi, ale aj kibicami a zvedavými turistami. Prirodzene bez známych „juhoslovanských“ emócií sa niekedy nezaobídu, ale inak pri tejto hre kráľov je prevažne posvätné ticho, ale pri krásnom ťahu zaznieva mohutný potlesk a výkriky. Občas sa aj tamojší policajti zapozarajú a zabúdajú na svoje služobné povinnosti. Ak niekedy budete v Banja Luke toto nevynechajte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zbynas

Ano, moc by se mě to líbilo, v Praze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Moc dobrý nápad,hlavně aby to nezničili nějací vandalové.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Líbí, ale není to žádná novinka. Takto to fungovalo již před mnoha desítkami let např. na mnoha místech bývalého Sovětského svazu. Tam byly šachy národním sportem a odtud pocházeli šachoví giganti (Botvinik, Petrosjan, Tal, Korčnoj,…)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Quimby

Super, ještě bych chtěl takové ty v nadživotní velikosti, ale to by asi dlouho nikde nevydrželo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Moc!

Vzpomínám si, jak jsme před lety hrávali šachy v parcích v NDR,
litovala jsem, že něco podobného není i u nás… Snad se blýská „na lepší časy“…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek