postcd

Levná metoda vysoušení vzduchu v domácnosti?

nechce se mi kupovat drahé elektrické serepetičky, proto se chci zeptat jaké existují metody levného vysoušení domácnosti kromě pravidelného větrání? Slyšel jsem že prý kamenná sůl pohlcuje vlhkost ( zde: http://goo.gl/tau­xCM ) mám solnou lampu ale nezdá se že by z ní kapala voda)

Odpovědi
mosoj

Nejlevnější metoda je ta chemická. To jest kdy se do plastové nádoby dává tableta nebo pytlík s chloridem vápenatým, který se pohlcováním vzdušné vlhkosti rozpouští. Pak se musí dát tableta nebo náplň nová.. jedna náplň pohltí ze vzduchu tal1 – 1,5 l vody. Tu potom také musíš vylít.
Tento druh vysoušeče dokáže v malé místnosti snížit vlhkost cca o 10% rel. vlhkosti.

Jinak potom drahé elektrické vysoušeče.

Silikagel můžeš ( Gel kyseliny křemičité) ale je drahý a musí se regenerovat – vysoušet. Vysušený je modrý . Tak jak pohlcuje vodu mění barvu na červeno růžovou. Vysoušení se dělá zahřátím na plechu, nebo za bedlivého hlídání lze v mikrovlnce opět do modré barvy.

Sůwa

Nemusíš kupovat drahé elektrické serepetičky, docela stačí ty tablety, co se do nich dávají. Vložíš do silonky, kterou přivážeš na kbelík a hotovo. Není to sice krásné, ale funguje to.
Zdroj : vlastní zkušenost 🙂

marci1

Třeba odvlhčovač s granulemi : http://odvlhcovace-vzduchu.hledej­ceny.cz/orion-max-1-8l/

anonym

Kamenná sůl je hygroskopická – ale ´šutr´ soli má relativněmalý povrch – mnohem lepšího účinku dosáhneš solí mletou (drcenou).
Ještě vyšší schopnost vázat vodu má oxid křemičitý (silika gel – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Si­likagel ).
Nic z toho ale nemá účinnost srovnatelnou s aktivními kondenzačními odvlhčovači ( http://www.con­rad.cz/odvlhco­vace-vzduchu-vysousece.c0601007?gc­lid=CPHV6aGlnLwCFcVX3g­odunQAfg#min=328&ma­x=9580&show_bran­d=&pg=1&sort=pri­ce&order=asc&lis­t=18&boxes_ac­tion=1&boxes_show=2&r­ef=adwords&su­bref=odvlhcova­ce_vzduchu&ws_tp1=kw&ut­m_source=google&ut­m_medium=adwor­ds&utm_campaig­n=odvlhcovace_vzduchu ), takže pokud to vysoušení vzduchu myslíš vážně, nákupu „serepetičky“ se nevyhneš.