Petusinka

Laserové multifunkční zařízení – jaké vybrat?

Poradí prosím někdo, jaké z těchto http://www.al­za.cz/tiskarny/la­serove-cernobile/mul­tifunkcni/1884955­3.htm laserových černobílých multifunkčních zařízení vybrat? Chtěla bych něco mezi levnějšími zařízeními – chci to hlavně na tisk přednášek do školy, prakticky na nic jiného. Jediným požadavkem je úspornost tisku a aby nebyly tonery příliš drahé. Díky za každou radu :)

Odpovědi
cochee

Laserový tisk je vždy úsporný, ještě jsem neslyšel, že by si někdo vlastnící lejzr stěžoval na vysoké náklady na tisk. Cena kartridže s tonerem se dá taky jednoduše zjistit, bývá u každé tiskárny napsán model a tudíž je dohledatelná cena; ideální je, když výrobce uvádí i počet normovaných výtisků A4 na jednu náplň. Tak jako existují u inkoustových tiskáren neznačkové inkousty, levnější než značkové originální, tak i u laserového tisku existuje levnější řešení a to v podobě firem, kteří provádějí tzv. renovaci kartridží, prostě umí do kartridže dosypat toner. Taková renovace staré kazety přijde třeba i na pouhou třetinu ceny za novou kartridž.