tableťák

Mám lampičku, která má max. 35 W a žárovku 50 W. Co se stane? Zničí se lampička nebo žárovka?

Zdravím, mám lampičku, která má max. 35W a žárovku 50W. Co se stane? Zničí se lampička nebo žárovka? Díky

Původní neotázka
Lampička 35W vs žárovka 50W

Nejlepší odpověď
isteron

Skôr sa zničí tá lampička, zohraje sa nad mieru, ktorú vydrží použitý material a inštalácia. Tá žiarovka vám vydá tých 50 W, ale plasty, drevo , teplo a p. ?

Další odpovědi
Dochy

Přehřeje a s velkou pravděpodobností i roztaví se lampička. Příp. v závislosti na materiálu může udělat jinou nepěknou věc. Rozdíl mezi 35 a 50 není zas tak velkej, je tu šance že to přežije, ale nedoporučuju to zkoušet a když tak už být u toho a nespat. Žárovka se může zničit následně. Pokud chceš víc světla z té lampičky, zkus tam místo 50W žárovky dát 10W LED.