zjentek

Který ze způsobů pohřbívání je více či méně ekologický? Na výběr je ze dvou, do země a žehem.

Na výběr je ze dvou, do země anebo žehem a rozptyl volně na zem.

IMHO rozptyl na podobnou louku by ekologicky vyšel tak nějak „na stejno“ ovšem chápu, z živlů ne každý preferuje oheň před zemí>>> https://pozitivni-zpravy.cz/v-cesku-zprovoznili-prvni-ekologicke-pohrebiste/?ut­m_campaign=ab­test228_perso­nal_layout_3_var­DD&utm_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Odpovědi
dust8

Podle mého skromného názoru jde o to, že po smrti vlastně ani není třeba pohřbívat jakkoli, protože duše je nesmrtelná, ale tělesná schránka službu vypoví, takže se duše odhodlá se převtělit do jiné tělesné schránky a díky tomu je vlastně tělu jedno jakým způsobem s ním bude ve výsledku naloženo a záleží na rozhodnutí pozůstalých respektive těch nejbližších alias rodiny.

Viz obrázek zde: https://i.pinim­g.com/736x/b9­/44/28/b9442811f41ff2978­35db8ba3b6abe3f­.jpg
Z filmu Angel Heart kde toto povídá sám Lucifer (Luis Cypher), což se vysvětluje jako Lucifer. 😁

Btw: Po dlouhé době jsem se odhodlal tak někomu odpovědět a to až vyčerpávajícím způsobem, protože většinou se ptám, ptám a ptám. 😛

aliendrone

😁 😁 😁 , dobrý!

  1. kremace zvyšuje uhlíkovou stopu
  2. pod zem se to dnes řádně prodraží

Totiž jde o to, že ekodebilové „objevili“, že stromy je třeba vykácet a ZAKOPAT do hloubky minimálně 6m! Jinak (pokud nebudou pohřebeny tak hluboko) jejich tlení opět bububu zvýší uhlíkovou stopu. Ale to ty víš. A když se podíváš na ceníky zemních prací (speciálně výkopů)… 😉

To víš, 6m už vyžaduje dosti bednění, ručně to také nikdo dělat nebude… 😁
Prostě skromný pohřeb přesuň z desetitisícových nákladových položek do položek statisícových, no. Ale budeš mít pocit, žes zachraňoval planetu (ovšem JEN ten pocit, realita s tím nemá co dělat) a ten pocit je k nezaplacení, ne? 😉 😁 😁

Mysli pozitivně na to, že „pravda a láska“ i z práskače apod. udělá prezidenta, ENJOY!

😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

da ny

Těžko říci.
Osobně nejsem zastáncem pohřbívání.
Archeologové by jistě měli jiný názor 😉
Většina národů světa těla, odjakživa pálí. 😉
Posílá i po vodě…
Ta chvilka se snad na ozonové díře tolik,mepodepíše 😉
Nehrozí žádná nákaza, včetně vody žádná zátěž půdy.
Rozptyl je už přežitý. Používaný je častěji VPICH.
Popel v přírodě, je menší zlo, než v nějaké nádobě a prostoru.
Neumím si představit, kdy bude v každé obci, ny hřbitovech, možné, ekologické pohřbívání blízkých osob.