Marky Stark

Které oblasti Evropy jsou nejvíce zalesněny?

Proč byly některé oblasti původně porostlé lesy a nyní jsou proměněny v kulturní krajinu? Jaký si myslíte, že může mít tato proměna dopad na životní prostředí?

Nejlepší odpověď
Drap

Původně byla zalesněna téměř celá Evropa. Lesy vykáceli lidé, aby získali prostor pro obživu a pro bydlení. Nejvíce je zalesněn sever Evropy. Taková proměna jistě má dopad na planetu jako takovou, ale pokud nechceme zahubit většinu lidstva, tak doposud jiné řešení neznáme.

Další odpovědi
Muso

V Evropě je nejvíce zalesněno Finsko, zhruba 75% souše. Jinak nemáš přesné informace, zalesněnost Evropy od 20.století stále vzrůstá.