která doba je nejideálnější pro vysazení fuchsii na balkon?

můžu je dát už v březnu aniž by mi zmrzly?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ještě v květnu přicházejí Pankrác, Servác a Bonifác, takže já osobně bych vydržel a dal je ven až po zmrzlých. V březnu si myslím je ještě moc brzo.
Doplňuji:

  • Domů
  • /
  • Letničky/trvalky
  • /
  • Fuchsie

Fuchsie

Fuchsie (čte se fuksie), atraktivní květina především pro balkon nebo terasu.

Pěstování: Fuchsie vyhovuje světlé vzdušné místo, nesnáší přímé polední slunce, takže nejlépe jí bude na východní nebo západní straně domu.Ideální je také místo, které fuchsie před deštěm. Rostlina nesnáší velkou vzdušnou vlhkost a proto není vhodná do skleníků. Při dlouhodobém přemokření rostlina zahnívá. Sucho celkem dobře snáší. Doporučuje se přihnojovat umělými hnojivy. Půda by měla být lehce kyselá a propustná což docílíme přimícháním rašeliny. Čím dříve budeme rosliny zaštipovat, tím dříve nám pokvetou. Po odkvetení se květy odstraňují.
Přezimování je možné při teplotě okolo 7 °C.
Pěstování ze semen: Semínka vyséváme na povrch substrátu. Nezahrnujeme. Nezaléváme jen rosíme. Při klíčení je vhodné misti umístit na světlo nikoli však přímé slunce. Vhodná teplota pro klíčení je okolo 17°C. Doba klíčení je až 45 dnů. Může se množit i řízky.

Další odpovědi
anonym

Ano,jak radí Miroslavst ještě je nedávejte na balkon,pokud ho máte na jižní stranu,to se mi nevyplatilo,musela jsem je přenést na zahradu,jinak jsou to moc krásné kytičky.

Zdroj: http://www.gar­ten.cz/a/cz/3843-fuchsia-fuchsie/

BEAES

Ideální by byl květen až červen.
Více v odkazu-

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/odpo­ved/ktera-doba-je-nejidealnejsi-pro-vysazeni-fuchsii-na-balkon

hanulka11

Počasí svádí k tomu ,abychom se již s kytičkami těšily, ale je to brzy. Měla jste si na podzim zasadit cibuloviny, brzy by vám nyní vykvetly.Ty co vyrostou venku sami vydrží i chladnější počasí. Ale co není může být kupte si až uvidíte petrklíče a nějaké narcisky a krokusy, brzy budou k vidění v obchodě. Nyní už mají ,ale ty jsou rychlené a venku by vám ještě zmrzly. Přeci jen v noci je chladno a ještě bude. Vydržte tedy nejmíň měsíc a pak se budete z cibulovin radovat. A ostatní kytičky opravdu až po půli května.

venkovan

Pokud máte balkon zasklený, klidně i v únoru pokud tam nebude teplota pod 5°C. Když v březnu přijdou mrazy a truhlíky (květiňáče) uklidíte do místnosti, či dokážete efektivně překrýt aby nezmrzly (nenastydly) taky klidně.
Pokud nebydlíte v Čechách, ale blíž k rovníku (Středozemí, přímořské oblasti Německa, Belgie apod.), tak bych fuksie vyndal podle sousedů.