KdoSiOdJinud

Kroužek počítačů – jaká témata?

Nejspíš budu mít kroužek počítačů pro malé děti (13–16let) a pak organizuji takové rádoby forum v učebně pro starší (cca 18 a víc) zajímal by mě váš názor co se kde učit – především u těch mladších…

Moje představa:
děti – základní manévrování s pc + orientačně HW, internet + vyhledávání,open office, tvorba www (html + css, pokročilejším nastínit php,mysql atd…)

starší – stavění sítí, bezpečnost sítí, práce v linuxu, programování (jazyk na dohodě) – vedeno jako forum, aby se každý něco přiučil, nejsem zas takový odborník 😁

myslíte si, že je to tak OK?
Doplňuji:
místa konání:
děti – Benešov u Prahy
starší – Kutná Hora (nejspíš společně se spolužáky SPŠ)

Nejlepší odpověď
PostApMan

Naprostá paráda, kde že to seženu tu příhlášku ? :)

K dětem (13–16) bych počítal i s nějakou tzv. moderní zabavou (počítačové hry), takže bych k tomu nakousnul i nějakou jednoduchou 3D grafiku a animaci(Blender apod.)
Možná bych i nakousl tzv. TuningPC, který se poslední dobou těší oblíbenosti, jako přetaktování apod. Ale to bude asi zahrnuto v tom HW
Doplňuji:
„děti“ mám blíž, ale o trochu přesahuji věkovou kategorii :)
Možná kdyby se něco podobného konalo blíže ku Praze – nejlépe v Praze. Člověk se má stále čemu učit.
Webové stránky, jiný zdroj aktuálních informací?

Další odpovědi
SinceX

Jelikož se zajímám o PC. Tak bych to udělal takto:
Děti: Základy PC, základy HW, internet bezpečnost, základy vyhledávání, popřípadě indexování, WORD, EXCELL a OPEN OFFICE.
Krátký pojem o CSS a HTML, zkouška programování

Starší: Tvorba WWW a CSS hackování CSS (zlepšování vzhledu)
Prog. jazyky: C++, C, JAVA, JAVAscript, PHP5 a MySQL, a zajímavosti v oblasti Assembleru.
Tvorba vlastního serveru + Linux.

Myslím, že by to mohlo být O.K.

anonym

určitě do takového zájmového kroužku vtěstnej témata která jsou trochu mimo to co se učí na školách … office, word, excel, ppt to jsou veci ktere bych 100% vynachal – temi nemá smysl se zdržovat a snad jedině s výjimkou tabulkového procesoru z toho čiší jen primitivní nuda, hádám že jde o prcky kteří tohle mají zmáknuté z běžných osnov a doučování nepotřebují. Naopak v oblasti fotografie experimenty s panoramaty, hdr, 3d modelování v Blenderu nebo SketchUp … fraktály, … matlab, … programování ano, ale třeba jeho zábavnější formu typu Google App Inventor, vývoj aplikací pro mobilní telefony je bude bavit určitě víc než webdesign, ačkoliv i natuknout i webdesign by nemuselo byt na skodu, vyhni se css hackovani, uc vzdy cistou logicku neposkvrnenou chybami starych verzi prohlizecu, to by bylo zbytecne matouci a hlavne otravné, az vyrostou na stare prohlizece uz tak jako tak nebude nutne brat zretel … linux docela určitě ano, to by mělo být možná výchozí prostředí v takovém kroužku, bude je bavit přizpůsobovat si jeho vzhled (ten si jej nastaví do matrix style, někdo jiný apple style), nebál bych se zaradit ani RETRO témata typu OS/2 warp, BeOS, DOS, dotáhnout i Amigu a podobne, historie vyvoje it neni nezajimava … zkrátka to čím je IT zajímavé, ne to čím je nudné a stereotypní 🙂 Složité věci vždy vhodně míchat s těmi jednoduššími zato zajímavějšími.

led

Veľmi dobrá myšlienka. (Žeby som sa prihlásila?)
dôležité je ale spomenúť si aj na Pantátu Komenského a majora Meisnera – Škola hrou -
aj hrou sa človek učí. Rýchle reakcie, logické myslenie, fantázia. A sem tam to učenie odľahčiť nejakou krátkou hrou, nielen počítačovou.