Avatar uživatele
KdoSiOdJinud

Kroužek počítačů – jaká témata?

Nejspíš budu mít kroužek počítačů pro malé děti (13–16let) a pak organizuji takové rádoby forum v učebně pro starší (cca 18 a víc) zajímal by mě váš názor co se kde učit – především u těch mladších…

Moje představa:
děti – základní manévrování s pc + orientačně HW, internet + vyhledávání,open office, tvorba www (html + css, pokročilejším nastínit php,mysql atd…)

starší – stavění sítí, bezpečnost sítí, práce v linuxu, programování (jazyk na dohodě) – vedeno jako forum, aby se každý něco přiučil, nejsem zas takový odborník 😁

myslíte si, že je to tak OK?
Doplňuji:
místa konání:
děti – Benešov u Prahy
starší – Kutná Hora (nejspíš společně se spolužáky SPŠ)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda, SinceX, kapka, PostApMan před 5031 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
PostApMan

Naprostá paráda, kde že to seženu tu příhlášku ? :)

K dětem (13–16) bych počítal i s nějakou tzv. moderní zabavou (počítačové hry), takže bych k tomu nakousnul i nějakou jednoduchou 3D grafiku a animaci(Blender apod.)
Možná bych i nakousl tzv. TuningPC, který se poslední dobou těší oblíbenosti, jako přetaktování apod. Ale to bude asi zahrnuto v tom HW
Doplňuji:
„děti“ mám blíž, ale o trochu přesahuji věkovou kategorii :)
Možná kdyby se něco podobného konalo blíže ku Praze – nejlépe v Praze. Člověk se má stále čemu učit.
Webové stránky, jiný zdroj aktuálních informací?

Upravil/a: PostApMan

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
SinceX

Jelikož se zajímám o PC. Tak bych to udělal takto:
Děti: Základy PC, základy HW, internet bezpečnost, základy vyhledávání, popřípadě indexování, WORD, EXCELL a OPEN OFFICE.
Krátký pojem o CSS a HTML, zkouška programování

Starší: Tvorba WWW a CSS hackování CSS (zlepšování vzhledu)
Prog. jazyky: C++, C, JAVA, JAVAscript, PHP5 a MySQL, a zajímavosti v oblasti Assembleru.
Tvorba vlastního serveru + Linux.

Myslím, že by to mohlo být O.K.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

určitě do takového zájmového kroužku vtěstnej témata která jsou trochu mimo to co se učí na školách … office, word, excel, ppt to jsou veci ktere bych 100% vynachal – temi nemá smysl se zdržovat a snad jedině s výjimkou tabulkového procesoru z toho čiší jen primitivní nuda, hádám že jde o prcky kteří tohle mají zmáknuté z běžných osnov a doučování nepotřebují. Naopak v oblasti fotografie experimenty s panoramaty, hdr, 3d modelování v Blenderu nebo SketchUp … fraktály, … matlab, … programování ano, ale třeba jeho zábavnější formu typu Google App Inventor, vývoj aplikací pro mobilní telefony je bude bavit určitě víc než webdesign, ačkoliv i natuknout i webdesign by nemuselo byt na skodu, vyhni se css hackovani, uc vzdy cistou logicku neposkvrnenou chybami starych verzi prohlizecu, to by bylo zbytecne matouci a hlavne otravné, az vyrostou na stare prohlizece uz tak jako tak nebude nutne brat zretel … linux docela určitě ano, to by mělo být možná výchozí prostředí v takovém kroužku, bude je bavit přizpůsobovat si jeho vzhled (ten si jej nastaví do matrix style, někdo jiný apple style), nebál bych se zaradit ani RETRO témata typu OS/2 warp, BeOS, DOS, dotáhnout i Amigu a podobne, historie vyvoje it neni nezajimava … zkrátka to čím je IT zajímavé, ne to čím je nudné a stereotypní 🙂 Složité věci vždy vhodně míchat s těmi jednoduššími zato zajímavějšími.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Veľmi dobrá myšlienka. (Žeby som sa prihlásila?)
dôležité je ale spomenúť si aj na Pantátu Komenského a majora Meisnera – Škola hrou -
aj hrou sa človek učí. Rýchle reakcie, logické myslenie, fantázia. A sem tam to učenie odľahčiť nejakou krátkou hrou, nielen počítačovou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek