Kolins

Kondenzátor s kapacitou C = 32 μF je připojen na střídavé napětí 15 V a prochází jím proud I = 3 A. Kapacitní reaktance

Kapacitní reaktance a kmitočet je ?

Nejlepší odpověď
orwell

Mohl bych ti to napsat přímo, ale asi bych zde dostal „po čuni“, neboť domácí úkoly se tu neřeší! Jestli je to dm. cv., to sice nikdo neví, ale to nevadí. Takže napovím:
Kapacitní reaktance Xc se rovná jednak 1/(2f*C) a taky podle analogie Ohmova zákona U/I (efektivní hodnoty). Takže z druhého vzorce lehce vypočítáš Xc a při její znalosti pak z prvního kmitočet f st. proudu (i napětí). Je to chvilka práce s kalkulačkou.

Další odpovědi
Hlada

Pomocí Ohmova zákona vypočítáš reaktanci a tu pak dosadíš do vzorce pro výpočet reaktance z frekvence a kapacity.