tomjar

Kolik zlata ročně by mohla ČR získat kdyby 2% HDP vyčlenila na nákup této komodity místo zbraní?

Odpovědi
Pepa25

Co by jako ČR za ten nákup zlata získala? Nepřátele bychom odstrašovali tím, že je když tak podplatíme? 😉 Akorát abychom prodělali kalhoty, až zlato poklesne …

Takže: devizové rezervy si řídí ČNB, objevují se návrhy zvýšit v nich podíl zlata, ale problém jen, že držba zlata nenese, naopak jeho cena může klesnout.

Drap

Každý rok by to bylo jiné množství zlata, podle kurzu a podle výše HDP

Lgee

33 tun.

aliendrone

A podle tebe CO by s tím zlatem měla Črdel dělat? Darovat ho ČNB? Ta by ho vzápětí prodala asi tak 10× pod tržní cenou, pár zmetk by si na náš účet namastilo kapsu a jinak nic z toho. Neznáš historii českého měnového zlata (která skončila tuším v roce 1998)?

BTW – zlato jako každá komodita cenově kolísá, ale v dlouhodobé perspektivě NEUSTÁLE ROSTE. Když nás ČNB OKRADLA o zlato (jeho prodejem za REKORDNĚ nízkou cenu), byla jeho tržní hodnota na 300USD/oz. A dnes, o čtvrt století později je to 2000! A rovnou ti řeknu, že Pepa25 o5 blábolí, protože cena zlata již NIKDY nebude na hodnotě, jako tenkrát.

A nemuselo by se NIC dělat, ale VŮBEC NIC, navíc s NULOVÝMI RIZIKY! Lepší kšeft prostě nenajdeš, tedy pokud nebudeš krátkodobě spekulovat. Ale to je na DLOUHÝ rozbor včetně ujasnění si, KOMU patří ČNB (zlodějský nástroj globálního kapitálu, který má PŘEDEVŠÍM na svědomí současnou tristní hospodářskou situaci). 😕

Michálek1245

Dobrý den, tak trochu nevím, proč by tohle dělala. Jako samozřejmě zlato jako investice je celkem fajn, na druhou stranu ale nákup zbraní, respektive zbrojení, je v téhle poměrně nebezpečné a rizikové době investice do vlastní obrany státu. Takže já osobně bych to nedělal. Jinak by to samozřejmě mohlo být dost peněz.